Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay KUDEB’i Ziyaret Etti

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB)’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmalarını, Vezneciler’de, 150 yıllık tarihi Kayserili Ahmet Paşa Konağı’nda sürdüren KUDEB ziyaretinde Günay'a, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Projeler Dairesi Başkanı Murat

ibb.gov.tr
1 Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay KUDEB’i Ziyaret Etti

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB)’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmalarını, Vezneciler’de, 150 yıllık tarihi Kayserili Ahmet Paşa Konağı’nda sürdüren KUDEB ziyaretinde Günay'a, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Projeler Dairesi Başkanı Murat Tuncay, KUDEB Müdürü Şimşek Deniz ve Tarihi Çevreyi Koruma Müdürü Cem Eriş eşlik etti.

Ayrıca, Bakanlık İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Eminönü Belediyesi Başkanı Nevzat Er de ziyarete katıldı.

KUDEB’in çalışmaları hakkında heyete bilgi veren Müdür Şimşek Deniz, özellikle Süleymaniye ve Zeyrek’te yapılan restorasyon işlerini anlattı. Heyet Süleymaniye Ayrancı Sokak’ta da yerinde inceleme yaparak, bakımı tamamlanan 5 adet Sivil Mimarlık Örneği tarihi evi gezdi.

KUDEB bünyesindeki Restorasyon ve Konservasyon Laboratuarı Merkezi’nde; Islak Kimya Laboratuarı, Mikroskop Odası, Konservasyon Laboratuarı, Aletli Analiz Laboratuarı, Ahşap Konservasyon ve Fizikomekanik Laboratuarı bulunuyor. Merkez, tarihi evler,çeşmeler ve türbeler gibi eski eserlerin bakım ve onarımlarının yapılması için çalışmalarını sürdürüyor.

KUDEB gerçekleştirdiği çalışmalarla, yerel yönetimler bünyesinde bir ilki teşkil ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kultur-ve-turizm-bakani-ertugrul-gunay-kudebi-ziyaret-etti_64102.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ingilizce bilmeyen bir turizm bakanı olur mu sizce? antalyadaki bir açılışta bulunan bakan yabancı misafirlerin de olduğu açılış konuşmasında ingilizce konuşamadı ve millet kahkaha attı olamaz böle rezillik utanıyorum adeta. ertuğrul bey bu güzel turizm cennetinde bu şekilde bakanlık yapmaya utanmıyor musun? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!