Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kültürpark İmar Planı’na İtiraz Edildi

Kültürpark Platformu, Kültürpark için Koruma Amaçlı İmar Planı’na itiraz ederek, İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü’ne itiraz dilekçesi verdi.

yapi.com.tr
Kültürpark İmar Planı’na İtiraz Edildi

Kültürpark için Koruma Amaçlı İmar Planı’na tepkiler sürüyor. Plana itiraz eden Kültürpark Platformu, İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü’ne itiraz dilekçelerini verdi. Dilekçelerin tesliminin ardından basın açıklaması gerçekleştirildi.

BirGün’den Berkay Sağol’un haberine göre; planda yer alan yoğun yapılaşma talebinin, kentin aklına, kalbine, anılarına hançer gibi saplandığını belirten Kültürpark Platformu’ndan Yasemin Sağlam, “Plan önerisinde mutabık değiliz. İtirazlarımızın yer aldığı dilekçelerimizi, mesleki ve bilimsel formasyonları ile bu yanlışa engel olacaklarına ilişkin inancımızla Koruma Kurulu üyelerine, erkenden iletmek üzere toplandık. Bu planı hazırlayanlar ve onaylayanlar bizleri, İzmirlileri hiçbir şey bilmeyen rahatlıkla ikna edilebilecek, kandırılabilecek, Kültürpark’ın gerçeklerinden uzak kişiler güruhu mu sanıyorlar? Herkesin bildiği, 20 yıl önce sökülme kararı ile kurulan hangarların geçici kaydıyla demonte yapılma gerçeği gizlenmeye çalışılıyor.” dedi.

Yapılaşmayı artırmanın önünün açıldığını dile getiren Sağlam, “Yönetsel eksiklikler, tanımsız bırakılmış alanlar, yaptırılan altlık çalışmaları ile çelişen kararlar, plan notlarına bırakılan işlerle dolu ‘korumayan ve planlamayan’ bir çalışma yapılmıştır. Tüm bu yanlışları kabul etmemiz mümkün değildir. İzmir halkı da planın hazırlık toplantılarına katıldığı ve sözde ‘mutabık’ oldukları söylenen TMMOB’a bağlı odalar da bu hata, eksik ve çarpıtmalar içeren bu metni kabul etmeyecektir.” diye konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kulturpark-imar-planina-itiraz-edildi_184435.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!