Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kültürparktaki Lunapark Taşınıyor

50 yıllık geçmişi ile İzmirli ve Egelilerin çocukluk anılarında özel yeri bulunan Fuar Kültürpark'taki Lunapark, yeni fuar projesi çerçevesinde Hay

Yeni Asır
1 Kültürparktaki Lunapark Taşınıyor

b>50 yıllık geçmişi ile İzmirli ve Egelilerin çocukluk anılarında özel yeri bulunan Fuar Kültürpark'taki Lunapark, yeni fuar projesi çerçevesinde Hayvanat Bahçesi yanındaki Küçük Göl'ün yakınına taşınıyor.

Lunapark'ı 1974 yılından beri işleten ve aynı zamanda oyuncakları da imal eden Coşkun Lunapark A.Ş.'nin Fabrika Müdürü Adem Öncü, taşınma işleminin yaklaşık 2 ay süreceğini ve 1 trilyon liraya malolacağını söyledi.
Sökülen iki ünitenin pazartesi gününden itibaren Hayvanat Bahçesi karşısındaki Küçük Göl etrafında belirlenen yeni yerine monte edilmeye başlanacağını belirten Öncü, söküm işlemlerine Fuar Basmane kapısına yakın ünitelerden başlandığını, daha sonra sırasıyla "Crazy Dance", "Kamikaze", "UFO" ve çocuk oyuncaklarının söküleceğini kaydetti. Yeni lunapark alanında ağaçların bulunması nedeniyle bazı ünitelerin yeni yere taşınmayacağını ifade eden Öncü, şunları söyledi:

"Buradaki bütün ünitelerin yüzde 90'ı kendi fabrikamızda üretildi. Yeni ünite planlarımız vardı, ancak taşınma maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle bu projelerimizden şimdilik vazgeçtik. Önümüzdeki yıllarda ekonomik ömürlerini tamamlamış, fazla rağbet edilmeyen üniteleri kaldıracağız. Birkaç yıl sonra yeni üniteler eklemeyi planlıyoruz."


http://www.yapi.com.tr/haberler/kulturparktaki-lunapark-tasiniyor_6688.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • merhaba artık gerçekten lunaparktaki gereksiz oyuncakları kaldırsanız ve daha modern gelişmiş oyuncakları koysanız hem turistlerin daha ilgisini çeker hem de mekana daha çok renk verir mesela radarı daha büyük yapabilirsiniz çünkü çok küçük.lunaparkta çok fazla çocuk oyuncağı warr :( YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!