Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir'e Yeni Fuar Merkezi

Kültürpark alanında düzenlenen ihtisas fuarlarının dünya fuarcılık anlayışına uygun teknik imkânlarla gerçekleştirilebilmesi amacıyla, İzmir Fuarcılık

Yeni Asır
İzmir'e Yeni Fuar Merkezi

ültürpark alanında düzenlenen ihtisas fuarlarının dünya fuarcılık anlayışına uygun teknik imkânlarla gerçekleştirilebilmesi amacıyla, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür A.Ş. tarafından yeni bir fuar projesi hazırlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Piriştina, proje kapsamında fuardaki yapıların büyük bir bölümünün yıkılacağını, yerini spor, gezi ve yeşil alanların alacağını söyledi.

İZFAŞ Yönetim Kurulu 'Yeni Fuar Projesi' için İZFAŞ Genel Müdürlüğü'ne yetki verdi. 'Yeni Fuar Projesi'nin tanıtımı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, proje kapsamında Fuar 9 Eylül Kapısı girişinde, ihtisas fuarları için düşünülen, hafif yapı elemanlarından oluşan ve kolay sökülüp takılabilir yapının 17 Şubat'ta gerçekleştirilecek olan ihtisas fuarına yetiştirileceğini söyledi. Piriştina, proje kapsamında fuardaki yapıların büyük bir bölümünün yıkılacağını, bu yapıların yerini spor, gezi ve yeşil alanların alacağını ifade etti.
İhtisas fuarları için ayrılan alanın yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alana yayılacağını hatırlatan Piriştina, "Genel Müdürlüğümüze yetki verdik. Hedefimiz İzmir'de yapılacak olan 4. İktisat Kongresi'ne paralel olarak Şubat ayında yapılacak ihtisas fuarına kadar yeni yeri yetiştirmek olacak" dedi.
İzmir'in yeni bir sergi alanı kazanması konusunda Ticaret ve Sanayi Odaları'nın büyük destek verdiğini ifade eden Piriştina, "İnşa edilecek kapalı alan, İzmir'in ihtisas fuarı alanı ihtiyacını karşılayacak" diye konuştu.

Lunapark taşınacak
Mimar Şükrü Kocagöz'ün projesinin uygulandığını söyleyen Piriştina, şöyle şunları söyledi:
"Lunapark'ın 26 Ağustos tarihine kadar yeni yerine taşınması gerekiyor. 10 Eylül'de fuarın sona ermesiyle birlikte yeni proje de başlayacak. Hayvanat bahçesi de İnciraltı'ndaki alana taşınacak."

Hollandalı firma binaları yapacak
İZFAŞ'ın organize ettiği ihtisas fuarlarının, gelişen dünya fuarcılığına paralel bir altyapıda uygulanabilmesinden hareketle İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte projelendirilen Yeni Fuar Alanı eski gümrük alanı olarak bilinen Kültürpark Basmane bölümünde inşa edilecek. Brüt 40 bin metrekare alan üzerine kurulacak ihtisas fuarı binaları Hollandalı Neptunus firması tarafından tasarlandı.

TOBB Pavyonu revize edilecek
Yeni Fuar Alanı, 'Evolution' (Evrim) adı verilen tamamı alüminyum PVC membran malzeme ve özel yalıtımlı duvar malzemeden oluşan hareket eden bina konsepti ile tasarlanmış hafif yapı sistemi şeklinde inşa edilecek. Proje kapsamında TOBB pavyonu revize edilecek. 60 metre kolonsuz genişliğe sahip, birbirine tüp geçitlerle bağlı 3 ayrı holden oluşacak binanın toplam 28 bin 96 metrekare kapalı kullanım alanı bulunacak.http://www.yapi.com.tr/haberler/izmire-yeni-fuar-merkezi_5201.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!