Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kümelenmelerde Denetimi Bağımsız Denetçiler Yapacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 'Kümelenme Destek Programı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

yapi.com.tr / AA
Kümelenmelerde Denetimi Bağımsız Denetçiler Yapacak

Buna göre, il özel idareleri, yerel yönetimler, üniversiteler ve araştırma kurumları, teknoloji geliştirme bölgeleri, sanayi odaları ile ticaret ve sanayi odaları, borsaları, serbest bölgeler, organize sanayi bölgeleri, ihracatçı birlikleri, endüstri bölgeleri, kümelenme birlikteliği ile ilgili dernekler, vakıflar, kooperatifler ve benzeri kuruluş ve teşekküllerin bir başvuru döneminde ikiden fazla kümelenme birlikteliğinde yer alamayacağına ilişkin hüküm, yürürlükten kaldırıldı.

Bakanlık, bağımsız denetim sözleşmesinde belirlenen ölçütler çerçevesinde kümelenme teşebbüslerinin denetimini, her yıl Kamu İhale Kanununa göre hizmet alımı yoluyla belirlenen bağımsız denetçilere yaptıracak. Bakanlık, gerekli gördüğü hallerde veya şikayet üzerine bağımsız denetim sürecini başlatabilecek.

Öte yandan  Türk Patent Enstitüsü (TPE) 2015 yılında uygulanacak ücret tarifesine ilişkin tebliğinde değişiklik yapılmasına dair Tebliğ de Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, patentler, markalar, endüstriyel tasarımlar konusunda alınan adres değişikliği ücretleri yürürlükten kaldırıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kumelenmelerde-denetimi-bagimsiz-denetciler-yapacak_128470.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!