Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Küresel Isınma İçin Artık Çok Geç

İki ayrı bilim adamı grubunun yaptıkları araştırmalara göre, atmosfere karbondioksit ve diğer kirleticilerin salgılanmasının hemen yarın tamamen durdu

NTV-MSNBC
Küresel Isınma İçin Artık Çok Geç

ki ayrı bilim adamı grubunun yaptıkları araştırmalara göre, atmosfere karbondioksit ve diğer kirleticilerin salgılanmasının hemen yarın tamamen durdurulması halinde bile, küresel ısınma yavaşlayacak, ancak tamamen durmayacak.

Bilim adamlarının yaptıkları bilgisayar simulasyonlarına göre, deniz seviyesi bugüne kadar yükseldiğinden daha fazla yükselecek, kuraklıklar, fırtınalar ve sıcak hava dalgaları daha sert hale gelecek.Bilim adamlarının yaptıkları bilgisayar simulasyonlarına göre, deniz seviyesi bugüne kadar yükseldiğinden daha fazla yükselecek, kuraklıklar, fırtınalar ve sıcak hava dalgaları daha sert hale gelecek.

Sonuçları Science dergisinde yayımlanan, Colorado’daki “National Center for Atmospheric Research (NCAR)”da yapılan araştırmalara göre bu tür gazların atmosfere salgılanmasının durdurulması veya yavaşlatılmasında ne kadar geç kalınırsa, iklim değişiklikleri de o kadar fazla olacak.

Küresel ısınma sonucunda Grönland’daki buz kütlesi tamamen erirse deniz seviyesi 7 metre, Antarktika’nın batısındaki buz kütlesi erirse 5 metre daha artacak. Bu seviyeler, Florida, Bangladeş ve Manhattan adasının büyük bölümünün sular altıda kalması için yeterli olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuresel-isinma-icin-artik-cok-gec_24249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!