Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kütahya’da Toplu Konutların Ödeme Şeklini Vatandaşlar Belirleyecek

Kütahya'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Belediye işbirliğiyle yapılması planlanan 1.000 dairelik konutlarda dairelerin metrekaresini ve aylık ödem

Zaman
1 Kütahya’da Toplu Konutların Ödeme Şeklini Vatandaşlar Belirleyecek

b>Kütahya'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Belediye işbirliğiyle yapılması planlanan 1.000 dairelik konutlarda dairelerin metrekaresini ve aylık ödeme şeklini halk belirleyecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, vatandaşların bu yöndeki beklentilerini ve ödeme kapasitesini öğrenmek için form hazırladıklarını söyledi. Söz konusu anket formlarının mahalle muhtarlarından alınabileceğini belirten İça, “Halkımızdan bu formları doldurmaları konusunda hassasiyet bekliyorum. Yapılacak konutların şeklini ve ödeme planını vatandaşlarımızın belirlemesi, haksızlığı ortadan kaldıracağı gibi, herkesin içinde bulunduğu duruma göre bizi yönlendirmesini de sağlayacak.” dedi. Toplu konutların fiziki yapısını ve ödeme planını belirleyecek olan formlarda, vatandaşlara 45, 65, 80 ve 100 metrekarelik daireler için düşünülen ödeme miktarı ve taksitlendirme seçenekleri sunuluyor. Formda, 45 metrekarelik 1 oda + 1 salon daire karşılığında 18-20 milyar liralık bir ödeme yapılması düşünüldüğü belirtilirken, 100 metrekarelik 3 oda + 1 salon daire karşılığında ise 36-40 milyar liralık ödeme teklifi sunuluyor. Daireler için tespit edilen fiyatlarda; bedelin yüzde 10'u peşin, geriye kalanı 96 ay taksit ya da yüzde 15'i peşin geriye kalanı 108 ay taksit veya yüzde 25'i peşin kalanı 120 ay taksit olmak üzere üç değişik seçenek imkanı sunuluyor.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, aralık ayının sonuna kadar söz konusu anket formlarının muhtarlıklardan alınıp doldurulduktan sonra aynı muhtarlara teslim edilmesini istedi. Kurulduğu 1984 yılından 2003 yılı başına kadar geçen 19 yıl içinde kendi arsaları üzerinde 43 bin 145 konut üreten aynı zamanda kredi vererek yaklaşık 1,1 milyon konutun da üretimine katkı sağlayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 58. ve 59. hükümetlerin acil eylem planları doğrultusunda konut üretiyor. 2004 yılı sonuna kadar 100 bin konutun ihalesini yapmayı hedefleyen TOKİ, aralık ayı itibarıyla 83 bin 813 konuta ulaştığını açıkladı. Belediyelerden gelen talepleri kabul eden idare, gösterilen yerlerde kısa zamanda çağdaş yaşam alanları oluşturacak faaliyetine başlıyor. Kütahya Belediyesi ile de prensipte anlaşan TOKİ, belediyenin göstereceği alanda 1.000 modern konut üretecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kutahyada-toplu-konutlarin-odeme-seklini-vatandaslar-belirleyecek_21981.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bu projeye nasıl baş vurabiliriz? serhan_gizem@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!