Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kütahya’nın Tarihî Camileri Restorasyonla Kurtarılıyor

Kütahya Belediyesi, bazı tarihî camilerin restorasyonunu yaptırıyor. Merkezde bulunan Ali Paşa Camii, Dönenler Camii, Balıklı Camii’nin minaresi ve

Zamanb>Kütahya Belediyesi, bazı tarihî camilerin restorasyonunu yaptırıyor. Merkezde bulunan Ali Paşa Camii, Dönenler Camii, Balıklı Camii’nin minaresi ve Analcı Mescit gibi tarihî ibadet yerlerinin restorasyon çalışmaları sürüyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Sürücü, “Bu çalışmalarımıza ayırdığımız ödenekler, 2003 yılına ait bütçemiz dahilinde yer alıyor. Camilerimizin restorasyonu için yaklaşık 150 milyar lira ayırdık. Yalnız camilerimiz değil, yıl içerisinde yapmayı planladığımız halen devam eden ve yıl sonuna kadar yapılacak faaliyetlerimiz de mevcut. Bunlar için toplam 6,5 trilyonu aşan bir harcamamız olacak. Şu ana kadar yapılan işlere karşılık olarak harcama toplamda yüzde 50’yi geçti.” dedi. Yaklaşık iki aydır çalışmaların sürdüğü Asım Gündüz Caddesi’nin de trafiğe açılarak güzel bir görünüme kavuştuğunu söyleyen Sürücü, şu bilgiyi verdi: “200 metre kadar bir mesafeyi Arnavut kaldırımı diye de tabir edilen kilit taşıyla döşedik. Bu çalışmamız beklediğimizden biraz daha uzun sürdü. Yolun alt kısmında yaklaşık bir metre derinliğe kadar balçık çamur çıktı. Dolayısıyla bu bizi fazla oyaladı. Bu caddeyi yol boyunca ışıklandırmak suretiyle canlı hale getirerek esnafımızın kazancına kazanç katmayı hedefliyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/kutahyanin-tarihi-camileri-restorasyonla-kurtariliyor_5269.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!