Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kuzey Çevre Yolu'nda Nihayet Sona Gelindi

İzmir Çevre Yolu'nun Bornova-Girne arasındaki 11 kilometrelik kuzey bölümünün tamamlanmasıyla kent için trafik rahatlayacak. 4 kilometre daha yapılarak Çiğli'ye bağlanmasıyla ise Altınyol'da yoğunluk büyük ölçüde azalacak.

Milliyet EGE
Kuzey Çevre Yolu'nda Nihayet Sona Gelindi

zmir'de bitmek bilmeyen kamu yatırımlarından biri de Kuzey Çevre Yolu'ydu. Karşıyaka'yı Altınyol'a mahkum kalmaktan kurtaracak proje yıllardır yılan hikayesinden farksızdı. Başlandığı 1988'den bu yana ne zaman biteceği hep merak konusuydu. Neyse ki tüm bunlar geride kaldı. Dev yatırımda nihayet sona gelindi. Vali Oğuz Kağan Köksal, ödenek müjdesi verdi. Köksal şunları söyledi:

"40 milyon YTL'lik ek kaynakta imzalar tamam. 38 milyon YTL daha istedik. 2007 yılının ilk aylarında Girne Kavşağı'na kadar olan bölümünü açmayı planlıyoruz. Sonra Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ne ulaşılacak. Çalışmalar Bornova Atatürk Mahallesi-Örnekköy Kavşağı ile Çiğli arasında tüm hızıyla devam ediyor. İnşaatta duraklama söz konusu değil, önemle üzerinde duruyoruz. Çünkü kentin bu yola ihtiyacı var."

Katkısı büyük olacak
İzmir Çevre Yolu'nun Bornova-Girne arasındaki 11 kilometrelik kuzey bölümünün tamamlanmasıyla kent için trafik rahatlayacak. 4 kilometre daha yapılarak Çiğli'ye bağlanmasıyla ise Altınyol'da yoğunluk büyük ölçüde azalacak. 37 bin araç burayı kullanacak. Çiğli'ye ulaşım 15 dakikaya inecek. Yapılan hesaplara göre böylece İzmir'de yılda 82 milyon dolarlık daha az yakıt tüketilecek."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzey-cevre-yolunda-nihayet-sona-gelindi_49019.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!