Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kuzey Kıbrıs Tanıtım Atağında

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, "Gerçek Akdeniz" sloganıyla yeni bir tanıtım atağı başlattı. KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı, her Türkiye vatandaşının en az bir kez Kuzey Kıbrıs'a gelmesini hedeflediklerini söyledi.

Vatan Gazetesi
Kuzey Kıbrıs Tanıtım Atağında

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, “Gerçek Akdeniz” sloganıyla yeni bir tanıtım atağı başlattı. KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı, her Türkiye vatandaşının en az bir kez Kuzey Kıbrıs’a gelmesini hedeflediklerini söyledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye’den KKTC’ye yönelik turist potansiyelini artırmak amacıyla “Gerçek Akdeniz” sloganıyla bir tanıtım atağı başlattı. KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Erdoğan Şanlıdağ, Türkiye’den KKTC’ye gelecek her vatandaşa, kendi ülkelerindeymiş gibi hissedeceklerinin garantisi vererek “Kendi ülkelerindeymiş gibi, ama yurtdışında tatil yapacaklar” ifadesini kullandı.

Çıkış harcı da yok

Şanlıdağ, TC vatandaşlarının, Kuzey Kıbrıs’a gitmek için pasaporta, vizeye, yabancı paraya ve yabancı dile ihtiyaçlarının olmadığını, yurtdışı çıkış harcı ödemeden nüfus cüzdanlarıyla Kuzey Kıbrıs’a gidebileceklerini, üstelik Duty Free shoplardan diledikleri gibi alışveriş yapabilme hakkını da kullanabileceklerini belirtti.

Şanlıdağ, basın, açıkhava ve internetin son derece etkili ve planlı kullanıldığını ve bu kampanyayla, bu yaz tatil düşüncesi taşıyan Türk vatandaşları başta olmak üzere, her TC vatandaşının en az bir kez Kuzey Kıbrıs’a gelmesini hedeflediklerini söyledi. Kampanya kapsamında 10 ilde Kuzey Kıbrıs Tanıtım Günleri toplantıları yapılıyor.

Ülke logosu 3 sembol ile yenilendi

KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Erdoğan Şanlıdağ, Kuzey Kıbrıs’ın akılda kalıcı ve yerleşmiş üç sembolü olan; kaplumbağası, güneşi ve portakalından esinlenerek, yepyeni bir ülke logosu yaptıklarını belirtti.


http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzey-kibris-tanitim-ataginda_61784.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!