Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lafarge: Dalgalanma Durur Türkiye'de İşler Yoluna Girer

Piyasalardaki dalgalanma Türkiye'ye yatırım yapan birçok uluslararası yatırımcının uykusunu kaçırırken, yapı malzemeleri sektörünün dev ismi Fransız Lafarge Grubu'ndan ekonomiye güvenoyu geldi.

Vatan Gazetesi
Lafarge: Dalgalanma Durur Türkiye'de İşler Yoluna Girer

iyasalardaki dalgalanma Türkiye'ye yatırım yapan birçok uluslararası yatırımcının uykusunu kaçırırken, yapı malzemeleri sektörünün dev ismi Fransız Lafarge Grubu'ndan ekonomiye güvenoyu geldi.

Paris'te Vatan'ın sorularını yanıtlayan Lafarge CEO'su Bruno Lafont döviz kurlarındaki hareketliliğe değinerek, "Kurun düzenlenmesi Türkiye'de ilk kez olmadı. Bu nedenle bir panik yapmadık. Hatta Türkiye'deki yöneticimi bile 'ne oluyor' diye aramadım. Herhangi bir zarar görmedik" dedi.

Türkiye atlatır
Piyasalardaki son dalgalanmanın Türkiye'ye bakış açılarını değiştirmediğini vurgulayan Lafont, "Bir makro ekonomik bakış var, bir de iş bakışı var. Makro ekonomi bizim için çok önemli. Ama daha önemli olan ise işimizi daha iyi yapmak" diye konuştu. Her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de mücadele etmeleri gereken bazı şeyler olduğunu vurgulayan Lafont, şunları söyledi:

"İnişler ve çıkışlar bizim endüstrimizde sıkça görülen durumlardır. Yatırım yaparken, yenilik getirirken ve günlük politikalarınızda dikatli olmanız gerekiyor. Şu anda inanıyorum ki, Türkiye diğer gelişmekte olan ülkeler gibi bu iniş çıkışları iyi yönetebilecek kabiliyete sahiptir."

Lafarge CEO'su Brono Lafont, şu anda Türkiye'de yeni yatırım için değerlendirme sürecinde olduklarını da vurgulayarak "Şu da bir gerçek ki, yatırımlarımızı ve varlıklarımızın kalitesini artırmaya devam edecek durumdayız" diye konuştu.

Lafont, "Biz tek tek kriterlere göre değil, uzun dönemli bakıyoruz. Türkiye'de iyi zamanlarımız da oldu, daha az iyi zamanlarımız da oldu. En önemli şey bizim için uzun dönemli kârlılığımızı güvence altına almak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/lafarge-dalgalanma-durur-turkiyede-isler-yoluna-girer_46929.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!