Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Laptop Kardeşliği

Kenti ilgilendiren önemli konularda uzlaşamayan Büyükşehir Belediye Meclisi’nin iktidar ve muhalefet partileri tüm meclis üyelerine dizüstü (laptop) bilgisayar verilmesi konusunda uzlaştı.

Hürriyet Gazetesi
Laptop Kardeşliği

Kenti ilgilendiren önemli konularda uzlaşamayan Büyükşehir Belediye Meclisi’nin iktidar ve muhalefet partileri tüm meclis üyelerine dizüstü (laptop) bilgisayar verilmesi konusunda uzlaştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kasım ayı olağan toplantısında kentle ilgili bir çok konuda uzlaşı sağlayamayan AKP, CHP ve MHP’liler tüm meclis üyelerine görev süreleri boyunca dizüstü (laptop) bilgisayar verilmesi konusunda ortak önergede buluştu.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez ile üç partinin grup başkavekilleri AKP’li Ayhan Yılmaz, CHP’li Yaşar Çatak ve MHP’li Hamit Yavuz imzalı önerge oy birliğiyle kabul edildi. Görev süresi sonuna kadar 107 üyeye "meclis çalışmalarına kullanılmak üzere" tahsis edilen laptopların markasının ne olacağı ise önergede açıklanmadı.

Meclis gündemine bir önergeyle gelen Başkent’te başıboş gezen köpekler konusunun da tartışıldığı Meclis’te bir komisyon kurularak dev bir barınak yapılması kararı alındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankara’ya uzak bir yer önerisine ise merkeze uzak ilçe temsilcilerinden tepki çekti.

Su kenarına barınak

Gözden uzak, yeşil bir alanın barınak yapılmasına uygun olabileceğini belirten Gökçek, "Yakınında su bulunan, ağaçlı bir bölgede barınak kurabiliriz" dedi.

Köpek saldırılarının yüz kızartıcı bir olay olduğunu ifade eden Gökçek, "Köpeklere yeterli gıda malzemeleri verilmiyor. Onlar da birbirlerine ve insanlara saldırmaya başlıyor" dedi. Gökçek, oldukça maliyetli olan barınağın yükünün paylaşılması gerektiğini de vurgulayarak, "Gerekirse bunu müşterek olarak yapalım. Bir komisyon kurup, paranın yarısını biz ödeyelim, kalanını da ilçe belediyelerinin bütçelerine göre bölüp, müşterek olarak karşılayalım. Belediyelerin görevli veterinerleri de işlerini bu dev tesiste yapsınlar" dedi.

Barınağı devredebiliriz

Gökçek’in ardından söz alan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Mühye köyündeki hayvan barınağının şu anda 2 bin 500 köpeğe ev sahipliği yaptığını anımsatarak, "Yedi veteriner çalışıyor, hayvanları yeniden hayata kazandırıyor. Birkaç aydır köpekleri fabrikasyon gıdalarla besliyoruz. Dilerse burayı Büyükşehir’e devredebiliriz" dedi.

Öte yandan CHP Grup Başkan Vekili Yaşar Çatak, Opera Meydanı’ndaki Kültür Bakanlığı binasının yan tarafına yapılan "Başkent ve Türkiyemiz" adlı rölyefte Anıtkabir’e yer verilmemesini ve Gençlik Parkı’ndaki ışıklı büyük boyutlu Atatürk portresinin yeni düzenlemede yer almamasını bir soru önergesiyle Meclis’e taşıdı.

Işıklı pano olmaz

Gökçek Çatak’ın önergesini kürsüden şöyle yanıtladı:

"Rölyefi hazırlayan meşhur bir heykeltıraş, Metin bey. Hepinizin tanıdığı biri. Bu rölyefin hazırlanmasında üzerindeki tüm motifler Kültür Bakanlığı ile onların arasında görüşülmüş. Sadece parası bizim tarafımızdan verilen bir rölyef. Dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda 'Şunlar yer alsın, bunlar yer almasın' diye bir görüşü olmamıştır. Bu konuda bizim herhangi bir sorumluluğumuz yoktur.

'Bunu da ekleyeceksin' diye bir teklifin sanatçı tarafından kabul edilip edilmeyeceği, Kültür Bakanlığı tarafından nasıl karşılanacağını bilmiyorum ama teklif olarak sunalım. Gençlik Parkı’ndaki ışıklı panoya gelince, yıllar öncesi yapılmış, çağa ayak uyduramayan bir ışıklı pano. Atatürk’e yakışmayacağını düşündüğüm bir pano. Biz arka tarafa büyük bir anıt yaptık, Atatürk’ü sözleriyle koyduk. Ona bir bakın, yetmezse, başka bir yere rölyef yapar koyarız. Ama o ışıklı pano olmaz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/laptop-kardesligi_74242.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!