Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Levent Alternatifinde Üçüncü Etap Yolda!

Büyükdere Caddesi’ne alternatif olarak gösterilen Kâğıthane’deki Blox Haliç’in iki etabında sona yaklaşan Efektif İnşaat, üçüncü etaba eylülde başlayacak.

Milliyet Gazetesi
Levent Alternatifinde Üçüncü Etap Yolda!

Büyükdere Caddesi’ne alternatif  haline gelen Kağıthane’yi kendine üs olarak belirleyen Efektif İnşaat, ofis ve konut projelerinin yükseldiği ilçenin eski sanayi bölgesi imajını terk ederek yepyeni bir kimliğe bürünmesine katkıda bulunuyor. Bu yılki hedeflerini “Yüzde 65’i tamamlanan Blox Haliç’in ikinci etabının satışlarını tamamlamak ve üçüncü etaba kazma vurmak” olarak tanımlayan Efektif Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Müdürü Ayşegül Çakıcı, yıl sonuna doğru Kağıthane’de yatırım yapmak isteyenlere yeni bir proje daha sunacaklarını dile getirdi.

GYO olmak istiyorlar

Stratejik önemine inandıkları ve Büyükdere aksının ağırlığını taşıyacak en güçlü alternatif bölge olan Kâğıthane’de arsa arayışlarını sürdürdüklerini dile getiren Ça kıcı, “Sonuçlandırma aşamasında olduğumuz bağlantılar gücümüze güç katacak. Gayrimenkul sektöründe hedefimiz sadece konut yatırımı yapmak değil. İsmimize değer katacağına inandığımız farklı konseptler, ortaklıklar ve mix projeler de 2010 yılının sonunda somutlaşmış olacak. GYO olma hedefine ulaşma çabamız da devam ediyor” diyerek sektörde güçlü bir oyuncu olmak istediklerini ifade etti.

62 daireden oluşan Blox Haliç’te birinci etabın satışlarını tamamladıklarını ve teslimatın Mart 2011’de yapılacağını söyleyen Ayşegül Çakıcı, 92 dairelik ikinci etaptaki satışların  da yüzde 65’ini tamamladıklarını dile getirdi. Efektif olarak Kağıthane bölgesinde nitelikli konut arayışına Blox Haliç ile cevap vermek istediklerini belirten Çakıcı, “Gayrimenkul sektöründe, firmalar 2009 yılının olumsuzluklarını azaltmak için fiyat indirdi. Biz, fiyat ve kaliteden taviz vermedik. Hedeflenen kitle ve butik proje sunumu ile istikrarımızı koruduk. Bunun faydasını  da 2010 yılında gördük” dedi.

Finans için erken davranıldı

2010 yılının ilk dönemi için finansal çalışmalara bir önceki yılda başladıklarının altını çizen Çakıcı, “Bağlantılarını kurarak uygulamaya aldığımız düşük faizli finansman paketini devam ettirdik. Bu artılarla müşterilerimize cesaret verecek ödeme planları hazırladık.  Yıl içinde kredi faizleri de  düşünce müşterilerimize yüzde sıfırdan başlayan faiz oranları ile ödeme kolaylığı sunduk. Bu  imkanlar, lokasyon ve proje konsepti ile birleştiğinde konutların fiyatları oldukça cazip hale geldi” diye konuştu.

Konut satışında  geleceği planlayarak çalışma yaptıklarının altını çizen Çakıcı, “Bu yılın ilk yarısında 2009’un olumsuz etkilerini silmeye çalıştık. Blox Haliç’in ikinci etabında yer alan 92 dairenin 63’ü satıldı. 2010 yıl sonu ciro hedefimizi 30 milyon TL olarak planlıyoruz” dedi.

Efektif Gayrimenkul’de tamamen Blox Haliç konseptine yoğunlaştıklarını ve bu konuda en iyi mimarlar ile çalıştıklarını iddia eden Çakıcı, “Konseptimiz ile yaratmaya çalıştığımız kalite anlayışını Mimarımız Han Tümertekin’in yaşam ve mimari anlayışına borçluyuz. 2010 yılında inşaatımızın ilerleyişi, seçtiğimiz malzemelerin marka ve kalite değeri ile bu söylemi doğru kılacağımız güvencesini veriyor. Konut projelerimiz ile kesinlikle Haliç’e canlılık getireceğiz” diye konuştu.

Sırada villalar var

Blox Haliç projesinde 3. etaba eylülde başlayacak olan Efektif Gayrimenkul, Ömerli’de 90 dönümlük arazide villa yatırımı, Fethiye’de denize sıfır konumdaki 17 dönümlük arazide otel yatırımı gerçekleştirecek. 120 dönümlük arazi stoku olan Efektif Gayrimenkul, Ömerli’deki araziye 2011 yılında ilk kazmayı vuracak. Demir çelik, gayrimenkul, döküm ve liman işletmeciliği şirketleriyle aktifleri 280 milyon TL’ye ulaşan Efesan Grup’a bağlı olan Efektif Gayrimenkul’ün bir diğer projesi ise halka açılmak. Efesan Grup içinde şu an yüzde 20 olan gayrimenkul gelirlerini gelecek 5 yıl içinde yüzde 50’ye taşımayı hedefliyor. Bu doğrultuda sadece gayrimenkul alanında 5 senede yıllık ortalama 50 ile100 milyon TL ciroya ulaşabilmekte bir başka hedef.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/levent-alternatifinde-ucuncu-etap-yolda_81632.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!