Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Libya'daki İşler Kaldığı Yerden Devam Edecek

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Bingazi'deki müteahhitlerin Ramazan Bayramı'ndan sonra ülkeye gidebileceğini belirterek, ''Libya'daki işler kaldığı yerden devam edecek. Biz çok daha fazlasını ve birçok ülkenin bırakıp gittiği işleri yapacağız'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Libya'daki İşler Kaldığı Yerden Devam Edecek

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Mehmet Tiryaki ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde, basın mensuplarının Libya'daki Türk şirketlerinin durumuyla ilgili sorularına, Libya'da daha fazla can kaybı olmadan orada demokrasinin hakim olmasını istediklerini söyledi. Libya'ya ekonomik pazar, petrol veya müteahhit sektörü olarak değil, insanların ve insanlığın yaşadığı, demokrasinin olması gereken bir ülke olarak baktıklarını dile getiren Çağlayan, son dönemdeki gelişmelerin önemli olduğunu bildirdi.

Birkaç gün içinde Libya'daki durumla ilgili önemli toplantılar yapacaklarını ifade eden Çağlayan, ''İşadamlarıyla bayram öncesinde biraraya gelerek, değerlendirme yapacağız. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile de Libya'daki temasları ile ilgili görüşme yapacağız. Son gelinen nokta ve bizi ilgilendiren boyutuyla görüş alışverişinde bulunacağız'' diye konuştu. Türkiye'nin kredi desteği sağladığı Libya'da yaşananlara kayıtsız kalmanın asla mümkün olmadığını anlatan Çağlayan, şunları kaydetti:
    
''Bingazi'deki müteahhitler Bayramdan sonra gidebilir. Bingazi'de işçi olanlar, şantiyelerini başlatacaklar. Kısa süre içinde de müteahhit ve işadamları heyetiyle Bingazi'ye gideceğiz. Tarihi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Oradaki kardeşlerimizle biraraya gelmek, onlara moral vermek öncelikli amacımız. Libya'daki işler kaldığı yerden devam edecek. Biz çok daha fazlasını ve birçok ülkenin bırakıp gittiği işleri bizim müteahhitlerimiz yapacak. Libya, yeniden Türk yatırımlarının ve işadamlarının yatırımlarının daha fazla arttırdığı bir ülke haline gelecektir.
    
Şu anda Libya ulusal milli gücünü, fazlasıyla desteklediğimizi ifade etmek istiyorum. Bu çerçevede Libya'nın biran önce hak ettiği demokrasiyi, insan haklarını, bireysel özgürlüklerin sağlanmış olduğu yapıya geçmesi ve bölünmez birliği sağlamasını istiyoruz. Libya yine Kuzey Afrika coğrafyasında, dünya coğrafyasında çok önemli bir ülke olmaya devam edecektir. Bu günleri görmek sevindirici, bir an önce kardeş kanının durdurulması bizim en öncelikli beklentimiz.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/libyadaki-isler-kaldigi-yerden-devam-edecek_88876.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!