Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Lidya Oteli, İcra Yoluyla Satışa Çıkarıldı

Marmaris 2. İcra Müdürlüğü, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in yakın arkadaşı olan ve geçtiğimiz yıl vefat eden Mustafa Deliveli'nin Marmaris şehir merke

Dünyaarmaris 2. İcra Müdürlüğü, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in yakın arkadaşı olan ve geçtiğimiz yıl vefat eden Mustafa Deliveli'nin Marmaris şehir merkezinde bulunan Lidya Oteli'ni 22 trilyon lira değer üzerinden satışa çıkardı. 800 yataklı, denize sıfır, 300 metre deniz cepheli ve 20 bin metrekare üzerindeki Lidya Oteli için, 15 Ekim 2002 tarihinde ihale yapılacak.
Marmaris İcra Müdürlüğü yetkilileri, otel üzerinde Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası'nın 13 trilyon liralık bir ipoteğinin olduğunu belirterek, satışın bu rakamın altında olamayacağını söylediler. Yetkililer, ihaleye katılmak isteyenlerin satış değeri olan 22 trilyon liranın yüzde 20'si kadar teminat alınacağını belirttiler. Yetkililer, daha önce de satışa sunulan Lidya Oteli'nde borçlunun itirazı üzerine satışın iptal edildiğini kaydettiler.

Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mustafa Balcı, turizm sektöründeki olumsuzlukların yanı sıra aile içi anlaşmazlıkların da otelin satışına neden olduğunu söyledi. Mustafa Deliveli'nin geçen yıl ağustos ayında vefatından sonra aile içi uyuşmazlıkların arttığını belirten Balcı, "Zaten varolan bazı sıkıntılar vardı. Mustafa Deliveli'nin 2 kız, 1 erkek evladının biraraya gelip güçbirliği yapmasıyla aşılabilirdi. Ama çocuklar kendi aralarında anlaşamadı. Bu durum sorunların üzerine tuz biber ekti" diye konuştu.

Otele mutlaka taliplilerin olacağını dile getiren Balcı, tesisin şu an işler vaziyette olduğunu, satın alacak kişinin herhangi bir yatırım yapmasına gerek olmayacağını açıkladı. Balcı, "Merhum Mustafa Bey, Kenan Paşa'nın çok yakın dostuydu. Her gün değilse bile günaşırı görüşürlerdi" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/lidya-oteli-icra-yoluyla-satisa-cikarildi_1804.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!