Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Likör Fabrikasına En Yüksek Teklif Aşçıoğlu'ndan

Gelir paylaşımı yöntemiyle tekrar satışa çıkarılan Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikası arazisinin ihalesinde, 415 milyon 750 bin YTL ile idareye en yüksek payı, Aşçıoğlu-Ofton-Meydanbey-Omak İnşaat Ortak Girişimi verdi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle 1

CNN Türk
Likör Fabrikasına En Yüksek Teklif Aşçıoğlu'ndan

Gelir paylaşımı yöntemiyle tekrar satışa çıkarılan Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikası arazisinin ihalesinde, 415 milyon 750 bin YTL ile idareye en yüksek payı, Aşçıoğlu-Ofton-Meydanbey-Omak İnşaat Ortak Girişimi verdi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle 1 Temmuz 2008'de üçüncü kez satışa çıkarılan Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikası arazisinin ihalesinde iki teklif alınmıştı.
 
İhalenin birinci etabında Aşçıoğlu-Ofton-Meydanbey-Omak Ortak Girişimi 615 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 50 şirket payı gelir oranı ile 307 milyon 500 bin YTL, Biskon Yapı-KLR İnşaat Ortak Girişimi de 750 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 27.5 şirket payı gelir oranı ile 206 milyon 250 bin YTL şirket payı geliri teklif etmişti.

Bugünkü açık artırmada Aşçıoğlu-Ofton-Meydanbey-Omak İnşaat Ortak Girişimi, ilk sözlü teklifinde önceki teklifini değiştirmedi. Ortak girişim, ikinci ve üçüncü sözlü teklifte bunları sırasıyla 632 milyon YTL yüzde 50 ve 316 milyon YTL ile 652 milyon YTL yüzde 50 ve 326 milyon YTL'ye çıkardı.

İhalede Biskon Yapı-KLR İnşaat Ortak Girişimi de ilk sözlü teklifte daha önceki ihalede verdiği teklifini artırarak 1 milyar YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 31.5 şirket payı gelir oranı ile 315 milyon YTL şirket payı geliri teklif etti. Ortak girişim, ikinci ve üçüncü sözlü tekliflerinde ise 1 milyar YTL satış toplam gelirini aynı seviyede tutarken, bunun üzerinden şirket payı gelir oranını ikinci sözlü teklifte yüzde 32.5'e, şirket payı gelir oranını da 325 milyon YTL'ye yükseltti. Ortak girişim üçüncü sözlü teklifini 1 milyar YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 33 şirket payı gelir oranı ile 330 milyon YTL üzerinden verdi.

Açık artırmanın ikinci oturumunun birinci aşamasına daha sonra ara verildi. Aradan sonra kapalı teklife geçilerek, kapalı zarf usulüyle isteklilerin teklifi alındı.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/likor-fabrikasina-en-yuksek-teklif-ascioglundan_62791.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!