Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Limak, Otel Yapmak İçin Gözünü Dünyaya Dikti

Limak Turizm Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, Global Connection’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelen Rus basınına yaptığı açıklamada, otel yatırımı için dünyanın bütün şehirlerinin radarlarında olduğunu söyledi.

yapı.com.tr
Limak, Otel Yapmak İçin Gözünü Dünyaya Dikti

Rusya’nın önde gelen medya grupları; Komsomolskaya Pravda gazetesinin haber portalı kp.ru, Teleprogramma dergisinin internet portalı teleprogramma.pro, Komsomolskaya Pravda Medya Holding’e ait haftalık “Express Gazeta” gazetesinin internet portalı eg.ru, Gazprom Medya’ya ait Rusya’nın en büyük online televizyon portalı vokrug.tv ile aylık kadın dergisi Women’s Secrets Magazine’in editörlerinden oluşan bir basın heyeti Türkiye’deki ortakları Global Connection’ın daveti ile Türkiye’yi ziyaret etti.

İstanbul’da temaslarda bulunan basın heyetini Kavacık’taki Limak Eurasia Luxury Hotel’de misafir eden Limak Grubu, turizmdeki yatırım planlarını Rus gazetecilerle paylaştı. Dünya Gazetesi'nin haberine göre, otel yatırımı için dünyanın bütün şehirlerinin radarlarında olduğunu söyleyen Limak Turizm İcra Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu, New York, Balkanlar ve Moskova’da otel yatırımı için görüşmeler yaptıklarını açıkladı.

İstanbul’a iki otel daha yapacak

Şu anda Antalya’da 4, İstanbul, Yalova ve Ankara’da birer tane olmak üzere toplam 7 otelleri olduğunu belirten Kavaloğlu, yapımını üstlendikleri üçüncü havalimanının bulunduğu bölgeye bir otel yapacaklarını kaydetti. Kavaloğlu İstanbul’da ayrıca tarihi yarımada ile Galataport’un yapılacağı bölgeye de otel yapmak için baktıklarını söyledi.

Ruslar’a indirim uyguladı

Müşterilerinin yüzde 35’inin Ruslar olduğunu belirten Kavaloğlu, iyi ve kötü günde müşterilerinin yanında olduklarını kaydederek, “Şu anda Rusya’da devalüasyondan dolayı sıkıntı yaşanıyor. Müşterilerimizin alım gücünün düştüğünü görüyoruz, biliyoruz. Bu nedenle Rus müşterilerimize dolar bazında yüzde 25 indirim uyguluyoruz. Sloganımız da ‘Biz sizinle büyüdük, şimdi sizin bize ihtiyacınız var’. Biz böyle davrandığımız için Antalya’ya gelen toplam Rus turist sayısı 500 bin azalırken, bizim otellerimize gelen Rus turist sayısı hemen hemen aynı kaldı. Gelirlerimiz azaldı ama misafirlerimiz azalmadı” dedi.


Otellerinde 34 defa kalan Rus turist olduğunu belirten Kavaloğlu, “Sürekli müşterilerimize Elit, Platinum gibi özel kartlar veriyoruz. Bu kartlara sahip olanlar SPA’dan indirim almak, alakartı ücretsiz kullanmak gibi bir takım avantajlara sahip oluyorlar. Yani otellerimizi neredeyse benim gibi kullanıyorlar” dedi.Limak Holding’in Türkiye’nin en büyük holdingleri arasında olduğunu Limak Turizm Grubu’nun ise turizm sektörünün ilk 5’i içinde yer aldığını belirten Kavaloğlu, geçen yıl 1 milyon 880 bin turist ağırladıklarını bu yıl ise beklentilerinin 1 milyon 925 bin turist olduğunu kaydetti. Kavaloğlu, “Antalya’nın yatak kapasitesi 600 bin. Türkiye’nin toplam kapasitesi ise bir milyon yatak. Biz şu anda 6 bin yatak kapasitesine sahibiz. 2023 yılına kadar hedefimiz Türkiye’nin yatak kapasitesinin yüzde 1’ine ulaşmak” diye konuştu.

Türk girişimciler Rusya’da hızlanacak

Rus basın heyeti daha sonra İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’ne (İHKİB) konuk oldu. Burada Rus heyete açıklamalarda bulunan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, “Bizim için Rusya pazarı çok önemli. Moskova’da bu yılsonunda Türk Ticaret Merkezi açmayı planlıyoruz. Ama Rusya’da sadece ticari değil, sanayi yatırımlarımız da olacak. Ayrıca Rusya perakende sektöründe ciddi sayıda Türk yatırımcısı var. Colin’s, Sarar, Damat, LC Waikiki, Koton gibi firmalarımız bulunuyor. Bundan sonra onların daha hızlı bir şekilde büyüyeceğini düşünüyoruz” dedi.

Tanrıverdi, “Rusya’dan 32-33 milyar dolarlık enerji alıyoruz. Ortak iki nükleer santral yapıyoruz. Bizim birçok firmamız orada yatırım yapmış. Bundan sonra daha da ileri gitmemiz lazım. Artık iki ülke arasında vize yok. Ben ileriki aşamada iki ülkenin gümrük kapılarını da açacağını düşünüyorum” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/limak-otel-yapmak-icin-gozunu-dunyaya-dikti_133679.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!