Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Limonlu'nun İçmesuyu Şebekesinin Temeli Atıldı

Erdemli’ye bağlı Limonlu Belde Belediyesi tarafından yaptırılan yeni içme suyu şebekesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.Limonlu Belediye Başkan

Zamanb>Erdemli’ye bağlı Limonlu Belde Belediyesi tarafından yaptırılan yeni içme suyu şebekesinin temeli düzenlenen törenle atıldı.Limonlu Belediye Başkanı Sadık Yalçın, temeli atılan şebekenin tamamlanmasıyla birlikte Limonlu beldesinin içme suyu probleminin ortadan kalkacağını söyledi.

Erdemli’ye bağlı Limonlu Belde Belediyesi tarafından yaptırılan yeni içme suyu şebekesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Limonlu Belediye Başkanı Sadık Yalçın, temeli atılan şebekenin tamamlanmasıyla birlikte Limonlu beldesinin içme suyu probleminin ortadan kalkacağını kaydetti.

Limonlu beldesi Yörem Piknik alanında düzenlenen törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Sadık Yalçın,yapımına başlanan izale hattının tamamlanmsıyla birlikte beldenin en önemli sorunlarından birinin daha çözülmüş olacağını söyledi.

Yalçın, beldenin bugünkü içme suyunun elektrikle çalışan motopompalarla sağlandığını ifade ederek, elektriklerin kesilmesiyle depoların kısa sürede boşaldığına ve su sıkıntısı yaşandığına dikkat çekti.

Yalçın, mevcut içme ve kullanma suyu miktarını artırmak ve elektrik enerjisi maliyetini azaltmak için Kayacı köyü sınırları içinde bulunan Kayacı kaynağının suyunu getirmek için İller Bankası’na yapmış oldukları müracaatın uygun görüldüğünü anlattı.

Yalçın, “Bu sayede Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Kayacı kaynağından saniyede 50 litre kapasiteli su alabilmemiz için belediyemize izin verdi. Tahsis işleminden sonra iller bankası tarafından sonra proje hazırlandı. Hazırlanan bu projeye göre 6 bin 550 metre uzunluğunda ve 30 cm çapında olan borulardan saniyede 50 litre su akacak. İzale hattının boru bedeli 2002 yılı fiyatlarına göre 280 milyar liradır.İşçilik ise belediyemiz tarafından yapılacaktır.Bugün mevcut iki motopompanın şebekeye sağladığı su 30 litre olup aylık elektrik tüketimi 5060 bin kw arasında değişmektedir.Bunun parasal değeri ise 2003 yılının Mart ayı fiyatlarına göre 10–12 milyar lira civarında tutmaktadır.” dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/limonlunun-icmesuyu-sebekesinin-temeli-atildi_4036.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!