Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lojman Kavgasını TOKİ Kazandı

TBMM lojmanlarının yıkımı ile ilgili dava sürecinde mahkeme, mimar Behruz Çinici'nin başvurusuna istinaden aldığı yıkımın durdurulması konusundaki 'ihtiyati tedbir' kararını, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) başvurusu üzerine kaldırdı.

Milliyet GazetesiBMM lojmanlarının yıkımı ile ilgili dava sürecinde mahkeme, mimar Behruz Çinici'nin başvurusuna istinaden aldığı yıkımın durdurulması konusundaki 'ihtiyati tedbir' kararını, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) başvurusu üzerine kaldırdı. TOKİ yetkilileri, inşaata başlanması için herhangi bir engel kalmadığını, inşaat alanının temizlenmesinden sonra çalışmaların başlayacağını söylediler.

Yıkımı tamamlanan lojmanların inşaat süreci konusunda bir engel kalmazken, Behruz Çinici ile TOKİ arasında telif ve hakaret nedeniyle açılan iki ayrı tazminat davası sürecek.

Mimar Behruz Çinici'nin, yıkım nedeniyle 600 bin YTL telif hakkı istediğini hatırlatan TOKİ yetkilileri, Çinici'nin TOKİ hakkında kullandığı 'vandalizm, vandallar' gibi kelimeleri, kurum kimliğine hakaret kabul ederek 200 bin YTL'lik tazminat davası açtıklarını bildirdiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/lojman-kavgasini-toki-kazandi_52846.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!