Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Londra'nın Lüks Evlerini Yabancı Alıyor

Londra'nın merkezinde bulunan 5 milyon sterlin üzerindeki evlerin yüzde 70'i yabancılara satılıyor. Londra'da emlakçıların yaz aylarında yaptığı araştırmalar, 10 evden 7'sinin yabancı yatırımcılar tarafından alındığını belirledi. Başkentte, geçen yılın haziran ayında yüzde 53 olan yabancı alıcı oranının, bu yılın haziran ayında, yüzde 68'e çıktığı

Sabah Gazetesi
Londra'nın Lüks Evlerini Yabancı Alıyor

Londra'nın merkezinde bulunan 5 milyon sterlin üzerindeki evlerin yüzde 70'i yabancılara satılıyor. Londra'da emlakçıların yaz aylarında yaptığı araştırmalar, 10 evden 7'sinin yabancı yatırımcılar tarafından alındığını belirledi. Başkentte, geçen yılın haziran ayında yüzde 53 olan yabancı alıcı oranının, bu yılın haziran ayında, yüzde 68'e çıktığı saptandı. Londra'da yabancı alıcıların oranının artmasının yanı sıra, şehir merkezindeki ev fiyatlarını yükselttiğinin altını çizen gayrimenkul uzmanları, İngiliz para birimi Sterlin'in zayıflamasının yabancı alıcılara fiyat indirimi sağladığını kaydetti.

En çok talep Ortadoğu'dan

Londra'nın merkezinde ikamet eden yabancıların İngilizlerden daha fazla sayıda olduğuna dikkat çeken uzmanlar, şehir merkezinde emlak sahibi olmak için başvuranların başında Ortadoğuluların geldiğini, onları Ruslar'ın takip ettiğini kaydetti. Emlakçılar, küresel mali krizin yeni bir alıcı profili ortaya çıkardığını, Çin, Hindistan ve Doğu Asya'dan süper zenginlerin alıcılar arasında sıkça görülmeye başladığını belirtti. Ayrıca, dünyanın zenginlerinin Londra'da emlak yatırımını gereklilik gördüğü, apartman dairelerinin evlere oranla daha fazla tercih edildiği, Rus yatırımcıların, servisi olan ve yüksek güvenliğe sahip evleri tercih ettiği saptandı.

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/londranin-luks-evlerini-yabanci-aliyor_83588.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!