Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lüks Konut Satışları Küresel Krizi Dinlemedi

Küresel krizin etkisiyle pek çok sektörden durgunluk haberleri gelirken, gayrimenkul firmaları lüks konut satışlarında hız kesmedi. Gayrimenkul firmalarının krize karşı güçlü durmak için nakde dönme telaşı ile pazarlığa açık olmaları ve başlattıkları kampanyalar lüks konutlara ulaşımı kolaylaştırdı. Ev sahibi olmak isteyenler kafasında oluşan

Referans Gazetesi
Lüks Konut Satışları Küresel Krizi Dinlemedi

Küresel krizin etkisiyle pek çok sektörden durgunluk haberleri gelirken, gayrimenkul firmaları lüks konut satışlarında hız kesmedi. Gayrimenkul firmalarının krize karşı güçlü durmak için nakde dönme telaşı ile pazarlığa açık olmaları ve başlattıkları kampanyalar lüks konutlara ulaşımı kolaylaştırdı. Ev sahibi olmak isteyenler kafasında oluşan "fiyatlar dip noktada, konutta alım zamanı" algısı ile inşaat firmalarının yolunu tuttu.

Kriz ortamında konut piyasasının nabzını tutmak için projeleri müşteri gibi dolaştık. Bunun için nitelikli konut projelerinin birbiri ardına yükseldiği Bahçeşehir'in yolunu tuttuk. Yaptığımız sıkı pazarlıklar sonrasında gördük ki peşin alımlarda duyurulan indirim oranlarının üstüne çıkmak mümkün. Ayrıca yeni teslim edilen projelerde emlakçılardan ve ev sahiplerinden daha da uygun fiyata evler bulunabiliyor.

İlk durağımız Bahçeşehir'in yeni yerleşim merkezi Ispartakule'de teslimatı geçen günlerde başlayan butik bir proje oldu. Görüştüğümüz proje yetkililerinden beğendiğimiz daire için yüzde 10 indirim aldık. İnternette yaptığımız araştırmada ise ev sahiplerinden ya da bir emlak ofisinden aynı projenin liste fiyatından yüzde 20 daha uygun bir rakamla bu konutlara ulaşmak mümkün.

Bir sonraki durağımız son günlerde gazete ilanları ile öne çıkan bir başka proje oldu. Gazete ilanları ile yüzde 25 indirim yaptığını duyuran firma yetkilileri de peşin alacağımızı söyleyince indirim oranını yüzde 28'e kadar çıkardı. Anadolu yakasının konut merkezi Ataşehir'de ise yine nitelikli bir projede 525 bin dolarlık fiyat önce 475 bin, yüz yüze görüşmede ise 440 bin dolara kadar indi.

Pazarlık ve kampanyalar sayesinde uğradığımız satış ofislerinde yoğun bir tempo gözleniyordu. Gelen yoğun talep üzerine de Ağaoğlu, Sinpaş gibi şirketler yeni projelerinin satışlarını erken bir tarihe çekerken, satış ofislerinde hafta sonları da dahil olmak mesai saatlerini uzattı.

Ağaoğlu satışı erkene çekti 5 günde 62 konut sattı

Ağaoğlu Şirketler Grubu gelen yoğun talep üzerine My World'ün ocak ayında yapmayı düşündüğü son etap satışlarını öne çekti. Ataşehir My World'ün son etabı olan Southside'ı geçen hafta satışa çıkaran Ağaoğlu, 5 günde 62 konut sattı. Daire fiyatlarının 345 bin ile 445 bin YTL arasında değiştiği Southside'da daire sahibi olmak için yüzde 10'luk peşinatla geri kalan tutar en az yüzde 5'lik ara ödemeler halinde kapatılabiliyor. Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı, "Kriz ortamında yatırımcılar borsa gibi kağıda dayalı spekülatif yatırım araçlarından çıkıp gayrimenkule yönelmeye başladı" diye konuştu.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/luks-konut-satislari-kuresel-krizi-dinlemedi_64159.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!