Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Lüks Projelere 500 Milyar $ Harcanıyor

GE, 2001'de 1.3 milyar dolar olan Ortadoğu cirosunu 2006'da 5.5 milyar dolara çıkardı. Ortadoğu gelirlerinin ise önümüzdeki üç yıllık dönemde yüzde 20 artmasının beklendiği belirtildi.

Sabah Gazetesiünyanın en büyük dördüncü şirketi olan General Electric (GE), uluslararası basın mensupları için Birleşik Arap Emirlikleri'nde Dubai ve Abu Dabi ile Suudi Arabistan'da Cidde'yi kapsayan Ortadoğu Medya Turu'nda GE Ortadoğu Başkanı ve CEO'su Nabil Habayeb, GE Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Tüketici ve Sanayi Ürünleri CEO'su Lorenzo Simonelli katılımcılara eşlik etti.

Dubai Holding, Emaar, Nakheel, Mubadala, kamu ve özel şirketlerinin yöneticileri gazetecilerin sorularını yanıtladı. Habayeb ve Simonelli, katılımcılara Ortadoğu'nun ekonomik potansiyeli hakkında ortaklaşa sunum yaptı.

Sunuma göre GE, 2001'de 1.3 milyar dolar olan Ortadoğu cirosunu 2006'da 5.5 milyar dolara çıkardı. Ortadoğu gelirlerinin ise önümüzdeki üç yıllık dönemde yüzde 20 artmasının beklendiği belirtildi. Son yıllarda lüks konut, otel ve alışveriş merkezi projeleri haberlerinin geldiği bölgede süren projelerin toplam tutarı 714 milyar 305 milyon dolara ulaştı. Projelerinin 500 milyar dolarlık kısmını basında zaman zaman yer alan 50 büyük proje oluşturuyor.

Su için 25 milyar dolarlık yatırım
2030'a kadar bölge ülkelerinde rafineri, petrokimya tesisi inşaatını da içeren enerji projeleri için toplam 1 trilyon dolar harcanacak. Sadece 2015 yılına kadar 30 gigavatlık elektrik üretim tesisi inşa edilecek. Gelecek beş yıllık elektrik üretim yatırımları 20 milyar dolara ulaşacak. Su kaynaklarının kıt olduğu bölgede tuzlu suyu tatlı suya çevirme tesisleri bulunuyor. Artan nüfus karşısında gelecek beş yılda 25 milyar dolarlık tesis yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/luks-projelere-500-milyar--harcaniyor_54572.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!