Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mahalleliden Maden Ocağına Karşı 600 İtiraz Dilekçesi

Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Kayapa Mahallesi'nde bulunan maden ocağının kapasite artışına karşı çıkan bölge halkı, topladıkları 600 itiraz dilekçesini Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne teslim etti.

yapi.com.tr
Mahalleliden Maden Ocağına Karşı 600 İtiraz Dilekçesi

DHA'nın haberine göre, Kayapa Mahallesi'nde, YMD Madencilik'in alan genişlemesi ve kapasite artışı isteğine karşı çıkan bölge sakinleri, topladıkları imzaları bugün Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne teslim etti. 7.5 hektarlık alanda faaliyet gösteren ruhsatlı kalker ocağı kırma eleme tesisinin, alan ve kapasite artırma talebine karşı çıkan vatandaşlar, maden ocağının şu anda 7.5 hektarlık faaliyet alanını 83 hektara çıkarmak istediğini iddia etti.

Firmanın üretim kapasitesini yüzde 450 artırmak istediğini söyleyen Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği (DOĞADER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demir, daha önce de mahalle sakinlerinin bölgede maden için toplantı yapmak isteyen şirket yetkililerini büyük bir protestoyla kovduğunu belirtti. Kayapa Mahallesi'ni maden ocaklarına teslim etmeyeceklerini dile getiren Demir şöyle konuştu:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda halen devam eden Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunda yer alması için dilekçelerimizi gönderiyoruz. Bütün Kayapa Mahallesi'nde, hane hane gezilip bütün hanelerden toplanan imzalı dilekçeleri bakanlığa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü aracılığıyla gönderiyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/mahalleliden-maden-ocagina-karsi-600-itiraz-dilekcesi_144511.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!