Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bursa Sahillerine Yatırım İçin Bakanlıktan Onay Çıktı

Bursa Büyükşehir Belsupsendippe mie emat ediyesi’nin sahillerle ilgili hazırladığı ‘Kıyı Yönetim Planı’, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

yapı.com.tr
Bursa Sahillerine Yatırım İçin Bakanlıktan Onay Çıktı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sahillerle ilgili hazırladığı 1/50.000’lik ‘Kıyı Yönetim Planı’na, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay çıktı. Dünya Gazetesi'nin haberine göre, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1/50.000’lik ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’nın Türkiye’de ilk defa Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak Bakanlıktan onaylandığını, bu plan ile Bursa sahillerine önemli bir vizyon kazandırmış olduklarını söyledi.

‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’ çerçevesinde 115 kilometrelik Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerinde çalışmalar yapıldığını dile getiren Başkan Altepe, şunları söyledi: “Sahillerde 1/50.000’lik kıyı yönetim planı içerisinde batimetrik, şinofrafik, sismik, kirlilik, rüzgâr ve dalga analizleri yapıldı. Tüm noktalarda bu ölçüm ve analizler yapıldıktan sonra 1/50.000’lik ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’mız Ankara’ya sunulmuştu. 26 Ekim 2015 tarihinde de Çevre ve Şehircilik Bakanı’mız tarafından onaylandı ve şu anda askıda. Bizler de bu plan doğrultusunda artık tüm sahillerimizde Mudanya, Gemlik ve Karacabey sahillerinin her köşesinde dünya kenti ve sahil kenti Bursa’nın sahillerinin değer kazanması ve dünyadaki en güzel uygulamaların yapılabilmesi için çalışıyoruz. ‘Bütünleşik Kıyı Yönetim Planı’nı bakanlığa ilk sunan belediye de Bursa Büyükşehir Belediyesi oldu. Bu planı bakanlık hızlı bir şekilde onayladı. Şimdi diğer eksiklerimizi tamamlayıp Bursa sahillerine önemli bir vizyon kazandırmış olacağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursa-sahillerine-yatirim-icin-bakanliktan-onay-cikti_138263.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!