Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

MAKYOL ve Setur Kaş Marinası için Anlaştı

Nisan 2009’da Kaş Marina’nın yapımını 25 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle üstlenen MAKYOL, marina sektörünün önde gelen markası Setur Marinaları ile ortaklığa gitti. Mayıs ayına kadar açılışının yapılması planlanan Kaş Marina, bölgenin en iddialı marinası olmaya hazırlanıyor.

yapi.com.tr
MAKYOL ve Setur Kaş Marinası için Anlaştı

isan 2009’da Kaş Marina’nın yapımını 25 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle üstlenen MAKYOL, marina sektörünün önde gelen markası Setur Marinaları ile ortaklığa gitti. Mayıs ayına kadar açılışının yapılması planlanan Kaş Marina, bölgenin en iddialı marinası olmaya hazırlanıyor. Makyol Turizm Grup Başkanı Göktuğ Özdemir, “Makyol, alt yapı ve inşaat sektöründe edindiği bilgi birikimi ve kalitesini, turizm sektöründe de çeşitlendirerek yayıyor. İstanbul Mövenpick, Bodrum Doria ve bu sene içersinde açılacak olan Le Meridien İstanbul Etiler ile otelcilikte bu iddiayı ortaya koyan Makyol için sırada marinacılık var. Bu sektöre yola, Setur Marinaları ile yaptığımız güç birliği sayesinde daha güçlü bir şekilde çıkıyoruz” dedi. SETUR Genel Müdürü Üstün Özbey ise, 3 bin 900 tekne kapasitesi ile Türk marinacılığının yüzde 28’ine sahip olan Setur Marinaları’nın bu konumuyla lider olduğunu vurgulayarak, ”Setur Marinaları yıllardır liderlik vasfıyla sektörde ortaya koyduğu kaliteli hizmet anlayışı ve bilgi birikimini Kaş Marina’ya taşıyacak” dedi.

Kaş’ı, Kaş Marina yatırımı ile tekrar bir çekim merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Makyol Turizm Grup Başkanı Göktuğ Özdemir, “Kaş, bu yatırım sayesinde hem yeniden denizci kimliğine kavuşacak, hem de marina içinde yer alacak yat kulüp, restoranlar, spor tesisleri ve mağazalarla yeni bir yaşam alanına sahip olacak. Kaş Marina ile yepyeni bir destinasyona dönüşecek olan Kaş’ın turizm dinamikleri de yeniden şekillenecek. Marina sadece sosyal hayatı değil, yaratacağı istihdam olanakları ile bölge ekonomisini de hareketlendirecek”  dedi.

Akdeniz'in en prestijli marinası olacak

Kaş Marina ile Akdeniz’de seyreden yatçıları Türkiye’ye çekmeyi hedeflediklerini belirten SETUR Genel Müdürü Üstün Özbey, “Kaş Marina, ülke turizmine yeni bir soluk getirecek. Akdeniz sahilinde yeni rotaların belirlenmesini tetikleyeceğimize inanıyoruz. Akdeniz’in prestijli ve güvenilir yat limanlarından biri olacağız” diye konuştu. Setur Marinaları’nın artık sadece Türkiye´de büyük olmaktan çıkıp, global iş dünyasının da bir oyuncusu olmayı hedeflediklerini dile getiren Özbey, “Marinacılıkta yurt içindeki yatırımlarımızın yanında yurt dışında da bir çok ülkede ihaleleri takip ediyoruz” dedi.

Süper ve mega yatlar da yanaşacak

472 yat kapasiteli Kaş Marina’nın kara kısmında 160 tekne kapasiteli çekek alanı bulunuyor. 7 adet yüzer iskele ve 1 adet de dalgakıranın yer aldığı marina, süper ve mega yatlar da dahil olmak üzere her boyda teknenin yanaşması için elverişli su derinliği ve bağlanma imkanlarına sahip. Ayrıca marinada; 24 saat palamar, 24 saat güvenlik, tonoz, elektrik (16A-125A), su, telefon, TV, wi-fi, duş-wc, yangına müdahale, informasyon, resepsiyon, 100 ton gezici vinç, 40 ton taşıyıcı, tüm teknik servisler, çamaşırhane, atık alım, yakıt istasyonu, kiralık depolar, otopark, seyahat acentası, oto kiralama hizmetleri mevcut. Tam donanımlı marinacılık hizmetlerinin yanı sıra sosyal tesisleriyle de deniz tutkunlarının önemli duraklarından olmayı hedefleyen Kaş Marina’da bulunan helipad sayesinde yatçılar teknelerine helikopter veya Setair’in deniz uçağıyla da kolayca gelebilme olanağına sahip olacaklar.

ETİKETLER: firma proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/makyol-ve-setur-kas-marinasi-icin-anlasti_86415.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!