Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Maltepeliler, Karayolları Arazisinin Peşini Bırakmıyor

26 Mayıs günü ilk ihalesi gerçekleştirilen Karayolları Arazisinin, yeterli bulunmayan teklifle 7 Haziran’a ertelenen ikinci ihalesi yine Maltepeliler tarafından protesto edildi. İhalenin yapıldığı Emlak Konut GYO binası önünde toplanan grup, taleplerini yineledi.

yapi.com.tr
Maltepeliler, Karayolları Arazisinin Peşini Bırakmıyor

Birgün Gazetesi'nden Fatih Kıyman'ın haberine göre, yapılan açıklamada, hazırlanan imar planlarına karşı yüzlerce itiraz olmasına rağmen, itirazların değerlendirilmesi bile beklenmeden ihale sürecinin başlamasının kabul edilemez olduğu aktarıldı. Ayrıca, kamu yararı gözetmeksizin ‘Konut ve Ticaret Alanı’ olarak tanımlanan arazinin, bölgede mevcutta bile karşılanamayan altyapı ve donatı ihtiyacını daha da arttıracağına vurgu yapıldı. Projeye karşı çıkan Maltepeliler, arazinin belediyeye devrettikten sonra park ve deprem toplanma alanı olarak değerlendirilmesi talep ediliyor.

Sonucu 8 Haziran sabahı açıklanan ihaleyi, en yüksek teklifi veren Tahincioğlu Gayrimenkul kazandı. Şirket, 114 bin dönümlük arazi için 3.6 milyar lira satış geliri ve 1.5 milyar lira arsa payı önerdi. Şirketten yapılan açıklama halkın kaygılarına değinilmezken, “İhale kapsamında bulunan arsalardan 3'ü ticaret-konut alanı, diğerleri ise ilkokul, ibadethane, meydan ve park olarak yapılandırılacak. 7 arsanın toplam arsa alanı 114 bin 239 metrekare. Tahincioğlu olarak bu bölgede projemizi Maltepe Küçükyalı’ya yakışır bir şekilde hayata geçireceğiz,” dendi.

İhale sonucunu değerlendiren Maltepe sakini Ali Kemal İpek, hukuki mücadelelerini devam ettireceklerini ve Maltepelilerin yaşam alanını korumakla yükümlü Maltepe Belediyesi'nin de itiraz davası açacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/maltepeliler-karayollari-arazisinin-pesini-birakmiyor_145102.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!