Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mamaklılar Başkent'te Yaşadığını Hissedecek

CHP’nin Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, "Mamak’ta 'Sen şu partidensin, bizden değilsin' dönemi bitecek. Hemşerilerimiz layık gördükleri takdirde 30 Mart sabahına parti kimliğimi bırakıp tüm Mamak’ın belediye başkanı olacağım" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Mamaklılar Başkent'te Yaşadığını Hissedecek

CHP’nin Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, "Mamak’ta ’Sen şu partidensin, bizden değilsin’ dönemi bitecek. Hemşerilerimiz layık gördükleri takdirde 30 Mart sabahına parti kimliğimi bırakıp tüm Mamak’ın belediye başkanı olacağım" dedi.

CHP’nin iddialı şekilde hazırlandığı Mamak’ta Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, "Göreve geldiğimiz günden itibaren sağlık ve eğitim alanındaki değişimi halkımız hissedecek. Ekonomik sıkıntılar yüzünden sağlık hizmeti alamayan, aynı sebeple eğitim hakkından mahrum kalan bir vatandaşımız bile kalmayacak" dedi.

"Mamak’ta eşe dosta akrabaya iş dağıtma dönemi kapanacak" ifadesini kullanan Şahin çalışmalarını ve Mamak projelerini şöyle anlattı:

"Adaylığımız açıklandığından bu yana halkımızla iç içeyiz. Güne ekibimle birlikte sabah 05.30’da başlıyorum. Tren istasyonlarını ve otobüs duraklarını gezerek hemşerilerimle Mamak’taki sıkıntılarını paylaşıyorum. Şunu açıkça ifade ediyorum, halkımız bizi layık gördüğü takdirde 30 Mart sabahına parti kimliğimi bir kenara bırakıp tüm Mamak’ın belediye başkanı olacağım. Mamak’ta eşe, dosta, akrabaya iş dağıtma dönemini kapatacağız. ’Sen şu partidensin, bizden değilsin’ söylemleri tarih olacak. Çoğu zor şartlarda yaşayan halkımızın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. En önemli hedeflerimden bir tanesi çilekeş Mamak halkının yaşam standardını gerçekçi planlamalarla yükseltmek. 30 Mart sabahı güneş Mamak’ın üzerine bir başka doğacak. Çünkü halkın zaferi olan bir seçim sonucu Mamak’ı birlikte yöneteceğimiz dönemin ilk sabahını yaşayacağız."

Mahalle temsilcileri partiden olmayacak

"Özellikle gecekondu bölgelerimizde hizmet alımı adına hiç bir şey yok. Her gün gezdiğim için biliyorum, çöpler doğru düzgün toplanmıyor, otobüsler eski ve yetersiz. Mamak halkının artık Başkent’te yaşadıklarını hissetme vakti geldi. Sosyal devlet ilkelerini iliklerine kadar hissedeceklerine söz veriyorum. Kentsel dönülüm projelerinde verilen ama asla yerine getirilmeyen sözler yerine getirilecek. Bölge halkıyla görüşeceğiz ve sıkıntılarını dinleyip gerekiyorsa projeleri halkın menfaati doğrultusunda yeniden elden geçireceğiz. Mahalle temsilcileri parti içinden seçilmeyecek, her muhtar kendi mahallesinin olacak ve tüm sıkıntıların çözümü kolaylaşacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/mamaklilar-baskentte-yasadigini-hissedecek_66301.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!