Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Manisa Köylerine İstihdam Olanağı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş-Kur Genel Müdürlüğü’nce 2009 yılı Ocak ayında başlatılan "Toplum Yararına Çalışma Programı" (TYÇP) çerçevesinde Manisa köylerinde istihdam alanları oluşturulması planlanıyor.

Hürriyet Gazetesi
Manisa Köylerine İstihdam Olanağı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş-Kur Genel Müdürlüğü’nce 2009 yılı Ocak ayında başlatılan "Toplum Yararına Çalışma Programı" (TYÇP) çerçevesinde Manisa köylerinde istihdam alanları oluşturulması planlanıyor. Proje kapsamında, Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin istihdam amaçlı projeler üreteceğini aktaran İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Ali Yıldız, "İl Özel İdaresi’nin kaynaklarıyla bir yıl önce köylerimize gönderdiğimiz parke taşları veya kanalizasyon boruları eleman sıkıntısı nedeniyle halen döşenmedi. Biz de köylerimizde altyapı hizmetlerinin yapılmasında eleman temin etmek amacıyla böyle bir çalışmayı hazırlamayı uygun gördük. Türkiye İş-Kur Manisa İl Müdürlüğü’ne TYÇP çerçevesinde 2009 yılı için 10 milyon 288 bin TL gönderilmiş. Manisa Türkiye’deki diğer illere göre en fazla paya sahip olan iller sıralamasında onuncu sırada yer alıyor. Bu 10 milyon 288 bin TL’yi yıl sonuna kadar harcamamız gerekiyor. Bunun 6 milyon 353 bin TL ile eğitim amaçlı ödenekler, 3 milyon 647 bin TL’si toplum yararına çalışma projeleri için ayrılmış durumda. Eğer kullanılmazsa geri gidecek. Kaynak var, bizim de elemana ihtiyacımız var" dedi.

Köylere proje üretilecek

780 köy için Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin ayrı ayrı proje hazırlığı yapacağını dile getiren Yıldız, "Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz ile Türkiye İş-Kur Manisa İl müdürlüğümüz ortak bir çalışma gerçekleştirmek için bir protokol imzalayacak. Protokol çerçevesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği il genelindeki 780 köyümüz için ayrı ayrı projeler üretecek. Hangi köyün neye ihtiyaç duyduğu belirlendikten sonra projeler Türkiye İş Kur Manisa İl Müdürlüğü’ne sunacak. Projeler neticesinde geçici işçi alımı yapılacak. Alınan işçilerimiz köylerimizin alt yapı hizmetleriyle ilgilendikleri gibi köyün çevre düzenleme çalışmalarıyla, sokakların temizliğiyle de ilgilenecek. Bu şekilde köylerimiz daha yaşanabilir hale gelmiş olacak" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/manisa-koylerine-istihdam-olanagi_71030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!