Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Manisa'nın Doğalgaz Dağıtımına İGDAŞ Talip

Manisa'da önümüzdeki günlerde öncelikle organize sanayi bölgesinde verilmeye başlanacak olan doğalgazın dağıtımı için İstanbul Gaz Dağıtım AŞ (İGDA

Dünyab>Manisa'da önümüzdeki günlerde öncelikle organize sanayi bölgesinde verilmeye başlanacak olan doğalgazın dağıtımı için İstanbul Gaz Dağıtım AŞ (İGDAŞ) teklifte bulundu.
İGDAŞ ve Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji Araştırma Merkezi (UGETAM) yetkilileri verdikleri hizmetlerin ilk tanıtımını valilik binasında, Manisa Valisi Orhan Işın, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz'a, daire müdürleri ve sanayicilere, ikinci tanıtımı ise organize sanayi bölge müüdrlüğü toplantı salonunda sanayicilere yaptılar.

İGDAŞ ve UGETAM Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ümit Doğan Arınç, 2003 yılı içinde öncelikle organize sanayi bölgesine verilecek doğalgazın dağıtım işini profesyonel bir anlayışla yapmak istediklerini belirterek, 2004 yılı sonunda kentin yüzde 20'sine doğalgaz dağıtımını öngördüklerini söyledi.

İstanbul, Ankara, İzmit, Eskişehir, Bursa'dan sonra 2003 yılında Çorum, İzmir, Manisa, Kırklareli, Samsun, Sivas, Erzincan, Erzurum, Bilecik, Balıkesir ve Adapazarı illerinin doğalgaz ile tanışacağına dikkat çeken Arınç, daha sonra doğalgazın 57 ilde yayılacağını belirtti. Arınç, "İstanbul'da kurduğumuz UGETAM, doğalgaz ile ilgili Türkiye'de ihtiyaçlara cevap verebilecek düzeye gelmiştir. Manisa'da da bu konuda oluşturulacak şirket veya İGDAŞ kanalı ile kente doğalgaz verilmesi yönünde yardımcı olmaya hazırız" dedi.

İGDAŞ'ın İstanbul'un doğalgaz ihtiyacını karşılamasının yanı sıra Türkiye'nin diğer illerine de proje ve danışmanlık hizmeti de verdiğine değinen Arınç, İGDAŞ'ın Orta Asya ve Balkanlar'ın en büyük, Avrupa'nın ise 13'üncü büyük gaz dağıtım şirketi olduğuna dikkat çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/manisanin-dogalgaz-dagitimina-igdas-talip_3650.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!