Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Maratem' in Çerkezköy Tesisi Hizmete Girdi

Ev dışı kullanım pazarında 1998 yılından beri faaliyet gösteren Maratem Profesyonel Temizlik Ürünleri'nin Çerkezköy'de kurulan yeni üretim tesisi k

yapitr/Murat Uymuşlar
Maratem' in Çerkezköy Tesisi Hizmete Girdi

b>Ev dışı kullanım pazarında 1998 yılından beri faaliyet gösteren Maratem Profesyonel Temizlik Ürünleri'nin Çerkezköy'de kurulan yeni üretim tesisi kapılarını açtı. Eczacıbaşı Özgün Kimya Bünyesi'nde açılan tesiste Maratem ürünleri ilaç kalitesinde üretilecek.

Eczacıbaşı Özgün Kimya- Çerkezköy tesislerinde gerçekleşen açılış töreninde kurdeleyi Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Koordinatörü Osman Erer, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama Genel Müdürü Şefik İşeri ve Eczacıbaşı Özgün Kimya Genel Müdürü Adil Gören birlikte kesti. Açılış töreninde konuşan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Koordinatörü Osman Erer, Maratem'in pazara sunulduğu günden itibaren süren, ürün geliştirme ve kalite iyileştirme çalışmalarının hız kazandığını ve 2002 yılı içinde üretimin Eczacıbaşı Özgün Kimya - Çerkezköy tesislerine geçiş sürecinin tamamlandığını belirtti. Erer, Eczacıbaşı Özgün Kimya fabrikasının bir bölümünde yapılan üretimin, artan ürün sayısı nedeniyle yeni tesise aktarıldığını belirtti.

Temeli 2003 yılı başında atılan tesisin özellikleri hakkında kısa bir bilgi veren Erer, kaliteli ürünler ve ürün çeşitliliğinin yanısıra, hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik olarak oluşturulan Maratem teknik ekibinin ev dışı kullanım müşterilerine eksiksiz hizmet sunma anlayışını her geçen gün geliştirdiğini ifade etti.

Erer, Ev Dışı Kullanım Temizlik Pazarı'nın Türkiye'deki durumu hakkında şu bilgileri verdi; "5 milyar dolar olarak tahmin edilen toplam ev dışı kullanım pazarında, 300 milyon doların üzerinde temizlik ürünleri pazarı var. Bu pazarda hakettiğimiz payı, özverili çalışmalarımızla kısa sürede alacağımıza inanıyorum. Ev dışı kullanım pazarına odaklanan ayrı satış kadromuz, teknik destek ekibimiz ve bayi örgütümüzle, işlerimizi ciddi boyutlara taşıyacağımızdan eminim" diyen Erer, Eczacıbaşı Tüketim Grubu'nun sektördeki vizyonunun önemini vurguladı.

1500 metrekare kapalı alana kurulan tesisin yıllık üretim kapasitesi 10 bin ton. Bugün ev dışı kullanım pazarına 6 ana ürün grubunda, 60 çeşit Maratem temizlik ürünü sunuluyor. Toz deterjan ve yer bakım ürünleri dışında tüm Maratem ürünleri, bu tesislerde, Eczacıbaşı kalite güvencesi ile üretiliyor.


Maratem'in kısa tarihi;

1990'lı yıllarla birlikte artan ev dışında zaman geçirme, tatile çıkma, dışarıda yemek yeme alışkanlığı sonucunda gıda ve temizlik ürünleri alanında yeni bir pazar hızla gelişmeye başladı. Ev dışı kullanım pazarındaki gelişmeyi yakından izleyen Girişim Pazarlama, 1990 yılında satış örgütünü yeniden yapılandırdı. Zincir ve ev dışı kullanım pazarına hizmet vermek üzere, "Kurumlar Müdürlüğü" oluşturuldu. 1995'de ise, bu bölüm ikiye ayrılarak EDK Müdürlüğü kuruldu ve sadece ev dışı kullanım pazarına hizmet götüren ayrı bir satış kadrosu ve bayilik örgütü kurma süreci başladı.

Girişim Pazarlama'da yeniden yapılanma çalışmaları sürerken, pazarda da önceleri gıda, temizlik, kağıt gibi ürünleri farklı yerlerden temin eden otel, restoran ve benzeri kuruluşların tüm gereksinimlerini tek bir tedarikçiden karşılama eğilimi giderek güçlendi. Bu ortamda Marathon markalı kağıt ürünlerinin yanısıra, diğer temizlik ürünlerini de sağlamak suretiyle, ev dışı kullanım müşterisine daha iyi ve kapsamlı hizmet götürmek amacıyla "Maratem" markası doğdu. Bu doğrultuda, 1998 yılında, "maratem sıvı sabun" pazara sunuldu. 2001'e gelindiğinde ürün çeşidi 37'ye ulaştı. Bu zamana kadar üretim fason olarak gerçekleşirken 2001'in sonuna doğru, daha kaliteli ürünler sunmak ve kalite sürekliliğini sağlamak amacıyla, Maratem üretiminin kademeli olarak Eczacıbaşı Özgün Kimya fabrikasına aktarılmasına başlandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/maratem-in-cerkezkoy-tesisi-hizmete-girdi_13396.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!