Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mardan Palace İçin Yerli Ve Yabancı Firmalardan Teklif Geliyor

Son dönemde hacizlerle gündeme gelen Mardan Palace oteli için uluslararası markalardan satın alma, ortaklık ve kiralama teklifleri geldiği belirtildi. Otelin Genel Müdür Çetin Pehlivan; "Şu an şirketimiz görüşme halinde, teklifler değerlendiriliyor" dedi.

yapı.com.tr/AA
Mardan Palace İçin Yerli Ve Yabancı Firmalardan Teklif Geliyor

Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından dünyanın en lüks otellerinden biri olarak Antalya'nın Kundu bölgesinde yaklaşık 1,4 milyar dolara yaptırılan, 2009 yılındaki açılışı sonrasında da zaman zaman borç ve haciz konularıyla gündeme gelen Mardan Palace'nin Genel Müdürü Çetin Pehlivan, açıklamalarda bulundu.Mardan Palace Genel Müdürü Çetin Pehlivan, satın alma, ortaklık ve kiralama tekliflerini otel açıldığından bu yana aldıklarını belirterek, "Antalya'ya değer katacak dünyaca ünlü uluslararası zincir markalardan da teklifler var. Şu an şirketimiz görüşme halinde, teklifler değerlendiriliyor" dedi.

Pehlivan, Türkiye'nin tanıtımında önemli rol oynayan otelin, şirket sahibi Telman İsmailov'un İstanbul mimarisine olan hayranlığı ve Türkiye aşkını ölümsüzleştirmek adına, çoğu öz sermayesi ile inşa ettirildiğini ve İsmailov'un babasının adı ile taçlandırdığı büyük bir değere sahip proje olduğu söyledi.

İsmailov'un proje döneminde yabancı bir yatırımcı olmanın tüm zorluklarını ve baskılarını fazlasıyla yaşadığını kaydeden Pehlivan, "Fakat yine de Mardan Palace'a duyduğu ve çalışanlarına olan inancını ve saygısını kaybetmemiştir" diye konuştu.

"Antalya'nın turizm yapısına uymadı"

Otelin 2009 yılında açıldığında sektöre "oda kahvaltı" konseptiyle girdiğini hatırlatan Pehlivan, bu konseptin, Türk turizminde ağırlıklı yer alan "her şey dahil" konseptiyle örtüşmediğini ve misafir beklentilerini karşılamadığını, bu nedenle daha sonra tam pansiyon ve her şey dahil sisteme geçiş yapmak durumunda kaldıklarını ifade etti.

Halen otelde oda kahvaltı ve her şey dahil sisteminin başarılı bir şekilde uygulandığını kaydeden Pehlivan, operasyonel anlamda yapılan bu değişikliğin, işletmenin maddi ve manevi tüm planlarını da değiştirdiğini vurguladı. Pehlivan, şöyle konuştu:

"Konsept değişikliği personel sayısından, hizmet ünitelerinin kapasitelerine kadar bize ciddi yükler getirdi. Özellikle ilk 2 yıl yaşanan düşük dolulukların maddi kayıpları ve bundan doğan yüklü ödemeler, son yıllarda yükselen ivme ile artan doluluk oranlarımıza rağmen güncel operasyonumuza olumsuz ölçüde yansımaya başladı. Eski borçlara dair imzalanan yapılandırma sonrasında bu sıkıntılı süreç aşıldı ve yolumuza yine Mardan Palace olarak devam ediyoruz. Özellikle son iki yılda hem satış hem pazarlama anlamında yaptığımız aksiyonların güzel meyvelerini topluyoruz."Borçlar yapılandırıldı

Son dönemde bazı basın-yayın organlarında çıkan haciz kararlarının doğru olmadığını ifade eden Çetin Pehlivan, bazı gazete haberlerinde adı geçen İtalyan Artdecor firmasına bir borçlarının bulunmadığını, söz konusu firmayla hesapların 2010 yılında kapatıldığını, firmanın bu konuda yazılı açıklama yaptığını bildirdi.

Mardan Palace'nin Telman İsmailov tarafından öz sermaye ile yapıldığını, otel arsasının tahsis değil İsmailov'un kendi şahsına ait bir yer olduğunu vurgulayan Pehlivan, tesisin bulunan borçlarının da yapılandırılmış olduğunu vurguladı.

Teklifler değerlendiriliyor

Borçların yapılandırılmasının ardından, Mardan Palace için bazı ortaklık, kiralama ve satın alma tekliflerinin geldiğini de bildiren Pehlivan, şöyle devam etti:

"Açılışımızdan bugüne, her dönem özellikle uluslararası zincir markalardan çeşitli teklifler alıyoruz. Bu da markamızın dünya turizm skalasında sahip olduğu ayrıcalıklı konumun göstergesidir. Şu an şirketimiz gelen her teklifle görüşme halinde, değerlendiriliyor. Markayı daha öteye taşıyacak model hangisi olursa sayın İsmailov ona göre karar verecek. 'Mardan' ismi Telman Bey'in babasının adıdır. Bu marka her zaman kalitesinden ödün vermeden yola devam edecek. Birinci seçenek budur. Diğer konular bu markanın daha da ileriye gitmesini sağlayacaksa o zaman değerlendirilecek bir durumdur. Telman Bey'in de fikri bu şekildedir."

Altın Kaplamalı Saray

Yapımı için 10 bin metrekarelik alanda altın kaplama, 500 bin kristal kullanılan Mardan Palace, İstanbul'daki Dolmabahçe Sarayı, Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası olmak üzere 3 ana blok ve Kızkulesi şeklinde tasarlanmıştı.

23 Mayıs 2009'da hizmete giren otel büyük bir organizasyonla hizmete girmiş, açılışta Sharon Stone, Paris Hilton, Mariah Carey, Monica Belluci gibi dünyaca tanınmış isimler yer almıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mardan-palace-icin-yerli-ve-yabanci-firmalardan-teklif-geliyor_133084.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!