Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mardan Palace'ın Satışı Yılan Hikayesine Döndü

Antalya`da borçlarından doprion ca impedrite pahlussuh layı Halk Bankası`na icra yoluyla satılan Mardan Palace Otel`in ihalesinin şimdi de feshi için dava açıldı.

yapı.com.tr
Mardan Palace'ın Satışı Yılan Hikayesine Döndü

DHA'nın haberine göre, Mardan Palace'ı satışında sular durulmuyor. Azeri asıllı Rus milyarder Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolara inşa edilip borçlarından dolayı 2 Kasım günü Antalya 6'ncı İcra Müdürlüğü'nce Halk Bankası'na 360 milyon 50 bin lira bedelle satılan Mardan Palace Otel ihalesinin feshi için dava açıldı. Oteli inşa eden alacaklı firmalardan Güçlü İnşaat, ihalenin feshi için 9 Kasım günü Antalya Birinci İcra Mahkemesi'ne başvuruda bulundu. Satış ilanının usulüne uygun yapılmadığını, ihale saatine uyulmadığını ve rüçhanlı alacaklıların oluru alınmadan ihalenin gerçekleştirildiğini iddia edilen dava dilekçesinde, ihalenin feshi talep edildi.

İhalenin feshi davası nedeniyle Garanti Bankası'nın alacağına karşılık Halk Bankası tarafından Antalya 6'ncı İcra Müdürlüğü hesabınayatırılan 207 milyon 244 bin 403 lira tutarındaki paranın ise dava sonuçlanıncaya kadar mevduat hesabından nema hesabına aktarılmasına karar verildi.

 
Fesih için ortaya konulan gerekçeler doğru çıkarsa ihale feshedilecek. Aksi durumda ihalenin feshini talep eden firma satış bedelinin yüzde 10'u oranında, yani 36 milyon lira ceza ödeyecek.

Neler olmuştu?

Mardan Palace için haziran ayında icradan satış kararı alınmış, Mardan Palace’ın sahibi AST İnşaat Turizm Taahhüt A.Ş.’nin son dakikada borç ödeme vaadine bulunması nedeni ile iptal edilmişti. Kasım ayı başında yapılan ihaleyi ise Halkbank kazanmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mardan-palacein-satisi-yilan-hikayesine-dondu_138102.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!