Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mardin Gülen Boya İle Yıllarca 'Genç' Kalacak

Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde tarihi değerlere sahip çıkan Gülen Boya, Mardin'in beton evlerini bölgenin doğal yapısı ile uyum sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanan Mardin Taş Beji ile renklendirirken Mardin’i güzelleştiriyor. Mardin Belediyesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde bine yakın Mardin Evi’nin boyanması projesini yürüten

yapi.com.tr
2 Mardin Gülen Boya İle Yıllarca 'Genç' Kalacak

Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde tarihi değerlere sahip çıkan Gülen Boya, Mardin’in beton evlerini bölgenin doğal yapısı ile uyum sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanan Mardin Taş Beji ile renklendirirken Mardin’i güzelleştiriyor. Mardin Belediyesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde bine yakın Mardin Evi’nin boyanması projesini yürüten Gülen Boya, bu projenin yanı sıra Kırklar Kilisesi Sokağı’nı da restore etti. Cumartesi günü yapılan sokak açılışına Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi, Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu, Deyrul Zaferan Metropoliti Saliba Özmen ile 2008 yılında Gülen Boya’nın iletişim yüzü olan Süperstar Ajda Pekkan katıldı.

Gülen Boya ve Mardin Belediyesi’nin işbirliği çerçevesinde Mardin’in sit alanında bulunan tarihi anıtsal binalardan, Diyarbakır Kapı’dan başlayarak Savurkapı Mahallesi eski hastaneye kadar 1. Cadde’nin her iki tarafında kötü görüntü arz eden binaların, taş kaplanması ve derzlerinin onarımı gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu bölgede bulunan beton binaların hepsi Gülen Boya tarafından boyanıyor. Böylelikle hedef tüm Mardin evlerinin aynı rengi taşıması ve tüm dünyanın ilgisini çeken bu tarihi kentimizin uyumsuzluk arz eden binalarının dış cephelerinin tamamen kesme taş rengine boyanması.

Halkın ve basının büyük ilgi gösterdiği açılışta konuşma yapan Ajda Pekkan hoşgörünün şehri Mardin’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gülen Boya'yla başladıkları bu güzel yolculuğun ilk duraklarından birinin Mardin olduğunu anlatan Süperstar, "Bu projenin ülkemiz ve dünya için son derece önemli olduğuna düşünüyorum. Bizden sonraki nesillere bırakacak önemli bir proje olduğuna inanıyor ve böyle bir projede yer almaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

Mardin’in iki sokağının daha restore edileceğinin müjdelendiği açılışta bu projenin en büyük mimarlarından Polisan Holding Yönetim Kurulu başkanı Necmettin Bitlis, Mardin’deki yeni yapılan binaların Mardin’in kendi rengi olan bej’e uymadığını ve bunun üzerine Vali ve Belediye başkanının da desteğiyle Mardin’i boyamaya karar verdiklerini söyledi. İki sene içinde çok yol kat ettiklerini belirten Bitlis gelecek iki yıl içinde çok daha iyi sonuçlar alacaklarını sözlerine ekledi.

Taş beji rengi ile tüm Mardin aynı renge boyanacak

Gülen Boya’nın Mardin Evleri için özel olarak ürettiği taş beji rengi Exelans Anti-Aging, üstün özellikleri sayesinde dış cephelerin 'Yıllarca Genç' kalmasını sağlıyor. Mezopotamya tarihinin en önemli şehirlerinden Mardin de bu boyayla etkileyici görüntüsüne tekrar kavuşacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mardin-gulen-boya-ile-yillarca-genc-kalacak_62485.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Gülen boya'dan hiç memnun değilim:( ipek_198_@hotmail.com YANITLA
  • Polisan Yön.Kurulu Başkanı Sayın Bitlis ve Projede katkısı bulunan herkesi tebrik ediyorum. Böylesine Sosyal Sorumluluk Sahibi işadamlarımızın hızla çoğalıp, sadece kendileri için değilde Ülkemiz için faydalı olmalarını ümid ediyorum. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!