Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

MARKA ile TURSEFF Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Protokolle, Doğu Marmara Bölgesi'nde çevreci ve enerji verimliliği sağlayacak yatırımlar için 1,3 milyar dolarlık kredi imkanı sağlanacak. MARKA Genel Sekreteri Ayan, ''Kuruluşlarla birlikte vatandaşlarımız da bireysel olarak kredi imkanından yararlanabilecek'' dedi.

yapi.com.tr / AADoğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Programı (TURSEFF) yetkilileri arasında imzalanan protokolle, çevreci ve enerji verimliliği sağlayacak yatırımlara 1,3 milyar dolarlık kredi imkanı sağlanacak. MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, yaptığı yazılı açıklamada, TURSEFF yetkilileriyle imzaladıkları protokolün çok sayıda avantaj sağladığını belirterek, protokolden bütün işletmelerin faydalanmaları gerektiğini söyledi. Anlaşmayla kuruluşlar yanında, vatandaşların da bireysel olarak kredi imkanından yararlanabileceklerine dikkati çeken Ayan, şunları ifade etti:
    
''Ülkemizin istikrarlı büyümesi için enerjiye ihtiyaç bulunuyor. Yenilenebilir enerji kaynakları olan hidroelektrik, rüzgar enerjisi ile ilgili yatırımlar bölgemizde devam ediyor. Bunu KOBİ'lere ve konutlara da indirerek, insanlara evlerinden binalarına, işletmelerine kadar enerji tasarrufu ve verimliliği sağlamak için yapacakları tüm projeler için kredi fonundan bankalar aracılığıyla kaynak sağlanacak. Protokolle birlikte toplamda 1,3 milyar dolarlık kredi imkanı oluştu. Enerji verimliliğini sağlamak istiyoruz. Bugüne kadar açtığımız destek programlarından bu konuda birçok işletmeye karşılıksız destek sağladık. Bankalar aracılığıyla sağlanan bu kredi programıyla ilgili bilgi almak isteyenler bize ulaşabilir.''

TURSEFF Program Direktörü Burak Kartal ise çevreye yararı dokunacak her türlü projeye destek vermeye hazır olduklarının belirterek, kredi imkanıyla birlikte projelere ücretsiz teknik mühendislik desteği de vereceklerini bildirdi.
    
Protokol kapsamında ticari enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projeleri için azami 5 milyon, küçük ölçekli projeler için azami 300 bin, konut sektöründeki projeler için azami 75 bin, enerji verimliliği tedarikçileri için de azami 1 milyon dolar kredi imkanı sağlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marka-ile-turseff-arasinda-isbirligi-protokolu-imzalandi_90222.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!