Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmaray İşçileri Ankara'da

İstanbul'da Marmaray projesinde çalıştıkları sırada işlerine son verilen bir grup işçi, ''İşlerine geri dönmek ve çalışma koşullarının düzeltilmesi'' istemiyle, Demir Yolları Limanlar ve Hava Meydanları İnşaat Genel Müdürlüğü (DLH) ve GAMA Holding önünde basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Portal
Marmaray İşçileri Ankara'da

Marmaray işçilerinden Aydın Erhan, beraberindeki işçilerle, DLH önünde polisin yoğun güvenlik önlemi altında basın açıklaması yaptı. Erhan, açıklamasında kendilerinin Marmaray'ın Yenikapı şantiyesinde arkeolojik kazıda çalışan işçiler olduklarını belirterek, 3 yıl boyunca en ağır koşullarda çalıştırıldıklarını ifade ettiler.

16 Ocak 2010 tarihinden bu yana sokakta olduklarını ve haklarını istedikleri için 80 kişinin kapının önüne konulduğunu savunan Erhan, 38 gündür işlerini ve haklarını kazanmak için direndiklerini söyledi. İşten atılan tüm işçilerin geri alınmasını, 3 yıldır zam yapılmayan ücretlerinin yükseltilmesini isteyen Erhan, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin derhal alınmasını, ücretlerinin banka aracığıyla ödenmesini talep ettiklerini bildirdi.

İşçilere destek amacıyla yanlarında yer alan Petrol-İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Mustafa Özgen de AKP Hükümetinin özelleştirme ve taşeronlaştırma anlamında yeni bir çalışma hayatı anlayışını getirdiğini söyledi. Marmaray'da ve TEKEL'de mağdur durumda olan işçilerin tek istekleri olduğunu belirten Özgen, ''İnsanca yaşamak istiyorlar. Haklarının verilmesini istiyoruz'' dedi.

İşçiler ellerinde taşıdıkları dövizler ve attıkları sloganlarla, işlerine geri dönmek istediklerini ifade ettiler. İşçiler, açıklamanın ardından alandan ayrıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaray-iscileri-ankarada_76913.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!