Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Marmaray İşçilerinin Direnişi Sürüyor

İstanbul'un iki yakasını deniz altından geçerek bağlayacak Marmaray Projesinde çalışırken işten çıkarılan işçilerin davaları da direnişleri de sürüyor. Çalışma koşullarının "kölece" olduğunu söyleyen işçilerin, Yenikapı'daki işyeri önündeki direnişinin bugün 76. günü. Sirkeci Adliyesi'nde bugün ikinci duruşması görülen davaysa 13 Mayıs'a

bianet.org
Marmaray İşçilerinin Direnişi Sürüyor

İstanbul'un iki yakasını deniz altından geçerek bağlayacak Marmaray Projesinde çalışırken işten çıkarılan işçilerin davaları da direnişleri de sürüyor. Çalışma koşullarının "kölece" olduğunu söyleyen işçilerin, Yenikapı'daki işyeri önündeki direnişinin bugün 76. günü. Sirkeci Adliyesi'nde bugün ikinci duruşması görülen davaysa 13 Mayıs'a ertelendi.

"Yaşasın onurlu mücadelemiz", "Zafer direnen emekçinin olacak", "İşçilerin birliği sermayeyi yenecek" sloganları atarak adliye önüne gelen işçiler basın açıklaması yaptı. Açıklamada; "Marmaray işçileri kapitalizmin kriz bahanesiyle işten çıkarılmıştır. Marmaray işçileri kölece çalışma koşullarına karşı çıkıyor. TEKEL işçileriyle, tekstil işçileriyle, itfaiye ve İSKİ işçileriyle ortak bir mücadele yürütüyoruz. İnsanca bir yaşam talebimizi sürdüreceğiz" denildi.

Marmaray İşçileri Komitesi'nden Aydın Erhan da "Haklarımızı ve imkanlarımızı çalan patronlara karşı çıktık. Patronla masaya oturmayı da başardık. Ancak anlaşma sağlayamadık" diye konuştu. Avukat Özgür Cihan, işçilerin taleplerini başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlara ulaştıramadıklarından yakındı.

Marmaray projesinde taşeron olarak çalışan 82 işçi, 16 Ocakta işten çıkarılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaray-iscilerinin-direnisi-suruyor_78214.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!