Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmaray Projesi için Arkeolojik Kazı Başladı

İstanbul Boğazı’nın iki yakasını birleştirecek Marmaray Projesi’nde arkeolojik kazı çalışmaları başladı. Tüp geçidin karaya çıkacağı yer olan Üsküd

Hürriyetb>İstanbul Boğazı’nın iki yakasını birleştirecek Marmaray Projesi’nde arkeolojik kazı çalışmaları başladı. Tüp geçidin karaya çıkacağı yer olan Üsküdar’da görevliler inşaat çalışmasından önce arkeolojik bulgu arayacaklar.

İstanbul 3 nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun inşaat izni verebilmesi için Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH) ekipleri arkeolojik çalışma başlattı. DLH Bölge Müdürü Haluk Özmen, kurulun kazı çalışması sonucuna göre inşaat izni vereceğini belirterek, ‘Arkeolojik kalıntı bulunması halinde, kalıntıya göre durum değerlendirilmesi yapılıp çözüm yolu üretilerek inşaat yapılacak. Arkeolojik inceleme yaklaşık 2.5-3 metre derinliğe kadar yapılacak ve üç ay sonra sona erecek. Tüp geçit inşaatı sırasında da alanda görevli arkeolog bulunacak’ dedi. Demokrasi Meydanı’ndaki çalışma yaya ve araç trafiğini fazla etkilememek için bölüm bölüm yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmaray-projesi-icin-arkeolojik-kazi-basladi_11694.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!