Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Marmaray’da İşgal Bitti, Şimdi Masaya

Marmaray işçilerinin önceki gün öğle saatlerinde başlattığı işgal eylemi önceki gece saat 10.00 civarına kadar sürdü. Patron ile işçi temsilcileri ve arkeologlar bir çok defa görüşme yaptı. Ana firma Gama Nurol ile taşeron şirket Polat Deniz İnşaat patronları, bir kez daha "Toplantı yapalım. Bu işi yarın çözeceğiz" sözü verdi.

Bir Gün Gazetesi
Marmaray’da İşgal Bitti, Şimdi Masaya

Marmaray işçilerinin önceki gün öğle saatlerinde başlattığı işgal eylemi önceki gece saat 10.00 civarına kadar sürdü. Patron ile işçi temsilcileri ve arkeologlar bir çok defa görüşme yaptı. Polis ise şantiyeye karargah kurdu, zaman zaman hazırlık yaptı, saldırı tehdidinde bulundu. Ana firma Gama Nurol ile taşeron şirket Polat Deniz İnşaat patronları, bir kez daha "Toplantı yapalım. Bu işi yarın çözeceğiz" sözü verdi.

İşçiler bu açıklamanın ardından eylemlerine son verdi. İşgal eylemi yapan işçileri, dışarıda TTB Genel Sekreteri Hüseyin Demirdizen, Tekstil-Sen yöneticileri ve demokratik kitle örgütü temsilcileri sloganlarla karşıladı. İşçiler, patronun sözü üzerine eylemlerini sonlandırdıklarını ifade etti. Tekstil-Sen Genel Sekreteri Beycan Taşıkıran, Marmaray işçilerinin, TEKEL işçilerinden devraldıkları bayrağı taşıdıklarını kaydetti. İşçilerin moralinin yüksek olduğu görüldü. Şirket yetkilileri ise basının haber almasını engellemeye çalıştı. ETHA

http://www.yapi.com.tr/haberler/marmarayda-isgal-bitti-simdi-masaya-_77761.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!