Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Marshall Boya'dan Çok Renkli Hareketler

Marshall Boya, gri ve kasvetli tüm alanları renkli hale getirmeyi amaçlayan dünya çapındaki 'Renk Hareketi' girişimini, Kadıköy’de, Ayrılık Çeşmesi Sokağı’nda başlattı. 1 Temmuz’da, gün boyu, Balık Ayhan müzikleri, çeşitli yarışmalar, aktiviteler ve sürpriz ünlü isimler eşliğinde şenlik havasında süren etkinlikte, sokaktaki 44 ev boyanarak, hayat

yapi.com.tr
1 Marshall Boya'dan Çok Renkli Hareketler

STRONG>AkzoNobel grubunun bir parçası olan Marshall Boya, insanlara, yaşadıkları alanları bir damla boya ile yenilemek ve hayatı renklendirmek konusunda ilham veren projesi 'Renk Hareketi'ni Türkiye’de başlattı. Gri ve kasvetli tüm alanları renkli hale getirmek için Brezilya, Fransa, İngiltere ve Hindistan’da hayata geçirilerek, dünya çapında başlatılan bir girişim olan Renk Hareketi, Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla ve Yapı-Endüstri Merkezi’nin (YEM) medya sponsorluğunda, Renklendir Hayatı sloganı ile 1 Temmuz Perşembe günü, İstanbul’da Ayrılık Çeşmesi Sokağı’nda başladı. 100 yıllık bir tarihi yaşatan Ayrılık Çeşmesi Sokağı’ndaki 44 ev yeniden boyanarak, grilikten ve kasvet kurtarılırken, sokağa ve insanların hayatına da yepyeni bir renk geldi.

Balık Ayhan müzikleri, eğlenceli ve bol sürprizli aktiviteler, ve sürpriz ünlü isimler eşliğinde şenlik havasında gün boyu süren Renk Hareketi, AkzoNobel Marshall Boya Genel Müdürü Dick Velings ve Osmanlı Sanatı Uzmanı Serdar Gülgün başta olmak üzere Marshall Boya ailesi, çalışanları, bayileri, boya ustaları, gönüllüler, sokak sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
“Birlikte istediğimiz her şeyi değiştirebiliriz”

Renk Hareketi’nin, dekoratif boya sektörünün lideri AkzoNobel’in gri ve kasvetli alanları renkli hale getirmek için dünya çapında başlattığı bir girişim olduğunu vurgulayan AkzoNobel Marshall Boya Genel Müdürü Dick Velings, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mart 2010’da başlayan Renk Hareketi Projesi ile Brezilya, Fransa, İngiltere ve Hindistan’a renk getirdik. Şimdi de, AkzoNobel’in bir parçası olan Marshall Boya ile bu Renk Hareketi’ni Türkiye’ye taşımak bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Renklendir Hayatı, herkesin katılabileceği, renkli bir hareketin başlangıcı. İnanın ki bir damla boya, bir parça renk bize ilham vermeye yeter. Birlikte, istediğimiz her şeyi değiştirebiliriz. Hepimize ilham vermesi gereken gücü gösterecek basit bir boya damlasını hep birlikte ekleyebiliriz. Bunun, sizin yatak odanızın duvarı veya okulunuz olması fark etmez. Herkes bunun bir parçası olabilir.”

“Marshall’ın Renk Hareketi herkese umut aşılıyor”

Daha önce Marshall Osmanlı Renkleri Koleksiyonu’nun hazırlanmasında da danışmanlık yapan Osmanlı Sanatı Uzmanı Serdar Gülgün, Renk Hareketi gibi insanlığa umut taşıyan bir projenin hamisi olmaktan gurur duyduğunu belirterek, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Sektörünün lideri ve en beğenilen şirketi Marshall Boya, yine ancak liderlere yakışan bir projeye imza atıyor. Evlere, sokaklara, insanların hayatına farklılık ve canlılık getiren Renk Hareketini, yaklaşık yüz yıldır dokusunu muhafaza ederek yaşamış, son derece önemli bir geçmişe sahip Ayrılık Çeşmesi Sokağı’ndan başlatıyor. Marshall’ın Renk Hareketi, içinde nice güzel yaşanmışlıklar barındıran sokağın sadece çehresini değiştirmekle kalmayıp, bu sokakta yaşayan insanlara da ilham veriyor. Sahip olduğumuz değerlerin, tarihi ve kültürel mirasların rengarenk ve capcanlı anılar olarak, geleceğe aktarılması konusunda herkesi motive ediyor.”  

Herkes, Renk Hareketi’nin bir parçası olabilir

Renk Hareketi Projesi ile dünyanın her yerinde yerel halkla birlikte çalışılıyor, caddeler, evler, okullar ve meydanlar boyanarak, yeniden renklendiriliyor. Mart 2010’dan bu yana Brezilya, Fransa, İngiltere ve Hindistan’da hayata geçirilen bu renk hareketine; okulları, sokakları, evleri ve meydanları boyamak için yerel halklar da katıldı.

Renk Hareketi, sadece renklendirilen alanlara değil, hareketin bir parçası olan insanların hayatına da coşku, heyecan ve eğlence getiriyor. Sao Paulo, Paris, Londra ve Rajasthan’dan sonra İstanbul ve Şanghay’da da hayata geçirilen Renk Hareketi Projesi sayesinde, insanlara ilham veren Renklendir Hayatı mesajı, dalga dalga tüm dünyaya yayılıyor.

Projenin uygulandığı ülkelerde gerçekleştirilen film çekimleri, televizyonlar ve sosyal ağlar aracılığıyla yayınlanarak, daha çok insanın, Renk Hareketi’nin bir parçası olmasını teşvik ediyor ve katılım konusunda pek çok kişiye ilham veriyor. İzleyiciler ve site ziyaretçileri, bir fırça ve biraz boya ile kendi alanlarını renklendirebildiği gibi, gelecek dönemlerde düzenlenecek Renk Hareketi boyama aktivitelerine de gönüllü olarak katılabiliyor.

Renk Hareketi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve katılım için: letscolorproject.com/tr

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/marshall-boyadan-cok-renkli-hareketler_80872.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Daha önce de size telefonla müracaat etmiştim. Yeni Foça Gencelli mevkiindeki trafonun boyanmasını çok arzu ediyorum. Ararsanız sevinirim, etkinliklerinizde başarılar. TEL: 0538 298 83 88 - 0256 313 34 52 YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!