Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Maslak 1453 Şantiyesinde Gerginlik!

Kuzey Ormanları Savunması'na bağlı bir grup, Danıştay'ın işadamı Ali Ağaoğlu'na ait Maslak 1453 inşaat projesi için verdiği yürütmeyi durdurma kararının uygulanmadığını belirterek, inşaat şantiyesi önünde toplanarak protesto etti.

yapi.com.tr
Maslak 1453 Şantiyesinde Gerginlik!

DHA'nın haberine göre, 'Bu kaçak inşaatı kim durduracak' yazılı bir pankart taşıyan eylemcileri güvenlik görevlileri durdurmaya çalıştı. Şehir Plancıları Odası'nın açtığı ve Danıştay 6. Daire'nin 26 Mart 2014 tarihinde yürütmeyi durdurma kararı verdiği Maslak 1453 projesinde inşaatların halen devam ettiğini belirten eylemciler, inşaatın durdurulmasını istedi.  Şantiye alanına girmek isteyen eylemcilere işçiler 'ekmeğimizle oynuyorsunuz' diyerek tepki gösterdi.

"Merkezi ve yerel yönetimler mahkeme kararını uygulamayarak suç işlemektedir"

Kuzey Ormanları Savunması adına basın açıklaması yapan Cihan Uzunçarşılı Baysal, inşaatın yasal dayanağı olan imar planlarının durdurulduğunu ve ruhsatların iptal edilmesi gerektiğini söyledi. Baysal, "Hukukun kamu yararı görmediği ve planları durdurduğu bu karara rağmen 1453 proje inşaatı halen devam ediyor. Geri dönüşü mümkün olmayan kamu zararını engellemek üzere verilen yürütmeyi durdurma kararı yok sayılmaktadır. Açıkça merkezi ve yerel yönetimler mahkeme kararını uygulamayarak suç işlemektedir" diye konuştu.

Dava süreci başladığında Şişli ilçe sınırları içinde kalan ancak şu anda Sarıyer Belediyesi'ne bağlı olan projenin durdurulması için Şişli Belediyesi'ni göreve çağıran Baysal, "Şu anda yapılması gereken ilk şey Sarıyer Belediyesinin inşaatı tespit edip durdurması ve ruhsatı iptal etmesidir. Merkezi yönetimden yerel yönetime kadar tüm kademelerinin seçilmişlerinden atanmışlarına, hepiniz görevinizi yapın ve ruhsatı iptal edip inşaatı durdurun" dedi.

Grup açıklamanın ardından şantiye alanından ayrılarak inşaatın durdurulması talebini iletmek üzere Sarıyer Belediyesi'ne gitti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/maslak-1453-santiyesinde-gerginlik_138354.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!