Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması Denetimleri Sürüyor

Türkiye Hazır Beton Birliği'nin (THBB), iş kazalarını önlemek, hazır beton sektöründe faaliyet gösteren hazır beton tesislerini iş güvenliği açısından bilgilendirmek, teşvik etmek ve tesislerin yeterliliğini ölçmek amacıyla düzenlediği 'Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması'na katılan hazır beton tesislerinde denetimler devam ediyor.

yapi.com.tr
Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması Denetimleri Sürüyor

A href="http://www.thbb.org" target=_blank>Türkiye Hazır Beton Birliği'nin (THBB), iş kazalarını önlemek, hazır beton sektöründe faaliyet gösteren hazır beton tesislerini iş güvenliği açısından bilgilendirmek, teşvik etmek ve tesislerin yeterliliğini ölçmek amacıyla düzenlediği 'Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması'na katılan hazır beton tesislerinde denetimler devam ediyor.

İnşaat sektörünün en temel kollarından biri olan hazır beton sektörü, 'Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği' kapsamında yer alıyor ve risk grubu olarak da 'tehlikeli sınıf' kategorisine giriyor. Ülkemizde mevcut hazır beton tesislerinde yaklaşık 30 bin kişi çalışıyor. Son yıllarda hızla büyüyen hazır beton sektörü için bir çok konuyla birlikte iş güvenliği konusu da önem arzediyor. Bu nedenle THBB, sektörde faaliyet gösteren hazır beton tesislerini iş güvenliği açısından bilgilendirmek, teşvik etmek ve tesisin yeterliliğini ölçmek amacıyla Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’nı düzenliyor.

Yarışmaya katılan firmalar, 2010 Mayıs ayından itibaren uzman denetçiler tarafından denetleniyor. Yarışmaya katılan firmalar ayrıca işletmelerinin iş güvenliği ve ilgili mevzuat açısından da ne durumda olduklarını görerek, eksikliklerini giderme yolunda da hizmet almış oluyorlar. Denetimler sonucunda, THBB  Yönetim Kurulu ve  THBB  Çevre Komitesi Eski Başkanlarından Mehmet Kozikoğlu, Meska Vakfı Kurucu Eski Başkanı, YTÜ MYO İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Öğretim Görevlisi Oktay Tan, Çimento Endüstrisi İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Sancar Bayazıt, Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Selim Baradan, Çimento Endüstrisi İşverenler Sendikası Araştırma Uzmanı Serdar Şardan’dan oluşan Jüri tarafından ödüle layık görülen tesislere 'Mavi Baret İş Güvenliği Ödülü' verilecek.

İlk  üç dereceye giren tesisler, ERMCO (Avrupa Hazır Beton Birliği) organizasyonları için ERMCO’ya bildirilecek. Ödül alan tesisler 2 yıl süre ile 'Mavi Baret İş Güvenliği Ödülü' unvanını yazışmalarında, reklamlarında ve ilgili yerlerde kullanabilecek.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/mavi-baret-is-guvenligi-yarismasi-denetimleri-suruyor_80577.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!