Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mazhar Zorlu Holding, Irak’a Açılıyor

Basmane Meydanı’nda yıllardır yapılamayan Dünya Ticaret Merkezi İnşaatı’nın yakın zamanda başlayacağını söyleyen Mazhar Zorlu Holding (MZH) İcra Ku

Ticaretb>Basmane Meydanı’nda yıllardır yapılamayan Dünya Ticaret Merkezi İnşaatı’nın yakın zamanda başlayacağını söyleyen Mazhar Zorlu Holding (MZH) İcra Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, “Ortağı devlet olan bir bir yatırımcı olmanın huzurunu yaşıyorum” dedi.

Mazhar Zorlu Holding şirketlerinden Egepamtur’un lisansörlüğünü aldığı Billabong markasının bayi toplantısının yapıldığı Grand Otel Ontur’da sorularımızı yanıtlayan MZH Holding İcra Kurulu Başkanı Zorlu, EGS Holding’in BDDK’ya devredilmesinin ardından ortaklarının devlet olduğunu ifade derek, “Ortağımız devlet olduğu için eskiden olduğu gibi, lokomotif görevini üstlenmeyeceğim. Artık kendimi, bu konuda konuşmaya yetkili makam olarak görmüyorum” şeklinde konuştu.

BDDK’nın Basmane Meydanı ve Dünya Ticaret Merkezi yatırımı konusunda düşüncelerinin olumlu olduğunu ve konsept olarak anlaşmazlığının söz konusu olmadığını söyleyen Zorlu, yatırımın gerçekleşmesi konusunda devletin yardımcı olacağını söyledi.

IRAK’A 15 MİLYON DOLARLIK İHRACAT

Boru sektöründe yeni bir ürünü pazara sunduklarını ifade eden Kemal Zorlu, 1 metre çapında içme suyu ve kanalizasyon borusunu dünyada üreten üç şirketten biri olduklarını açıkladı. Bundan başka Irak pazarına açılma konusunda çalışma gerçekleştiren Mazhar Zorlu Holding şirketlerinden Ege Plast, Irak’a 10 gün içinde 15 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirecek.

Holding olarak faaliyet gösterdiği alanlardan başka değişik sektöre girmeyi düşünmediğini açıklayan Zorlu, “Teknolojik gelişim dışında yeni yatırımlara karşıyım.

Türkiye’de kapasite artışı yönünde yatırımların durdurulmasından yanayım. Ülkede büyük bir israf var. Sanayi 65-70 kapasite ile çalışırken bunun üzerine, kapasite arttırma ve yeni yapılan tesislere karşıyım. Türkiye, dışa bağımlı hale geldiyse herşeyi radikal ve rasyonel olarak düşünmeliyiz.

Türkiye’de Telekomikasyona yatırım yapılmalı” şeklinde görüşlerini bildirdi.

Irak’ta birçok konuda belirsizlik olduğunu söyleyen Zorlu, pazarın genişleyeceğini ama şu an Irak’ın yazıldığı ve görüldüğü kadar kolay olmadığnı belirtti. Irak’ta acil olarak günlük ihtiyaç ve sağlık malzemelerini gerektiğini ve malesef altyapı inşatları elektrifikasyon, telekominikasyon alananının yatrıma açılmadını söyledi.

Uzan’lar hakkındaki gelişmeleri hakkındaki soruya cevap veren Zorlu, iddialarin inanılmaz ölçede rahatsız edici olduğunu söyleyerek, “ bir taraf inanılmaz ölçüde bağırıp çağrıyorsa ediyorrsa unun altında gerçekler vardır. Karşı tarafında söz hakkı olmalı. Aslında Bu şirketler halka açık şirketler bizim halka açık şirketlerimiz ultrasonla, röntgen çihazı ile incelenirken bu işlerin bu noktaya gelmesini işadamı olarak kabul etmek zor. Cem Uzan ve Uzan ailesinin çıkıp kamuouyunda ifade etmeleri lazım “ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mazhar-zorlu-holding-iraka-aciliyor_5686.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!