Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mecidiyeköy ve Bağdat Caddesi'ne Yeni Gökdelenler Geliyor!

Öğer İnşaat Ortaklar Caddesi'nde 40 katlı, Suadiye'de ise 23 katlı rezidans yapacak.

yapi.com.tr
Mecidiyeköy ve Bağdat Caddesi'ne Yeni Gökdelenler Geliyor!

Şişli'de Alman Hofmann İnşaatı'nın bırakıp gittiği 40 milyon dolarlık Palms Studios&Shopping'in yapımını tamamlamak üzere olan Öğer İnşaat, İstanbul'un en gözde alanları olan Mecidiyeköy ve Bağdat Caddesi'nde rezidans projeleri yapacak. Dünya Gazetesi'nin haberine göre Öğer İnşaat'ın Mecidiköy'deki projesi Ortaklar Caddesi'nde yer alacak ve 40 katlı olacak. Bağdat Caddesi'ndeki proje ise Suadiye'de ve 23 katlı olacak. Öğer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Öğer, Mecidiyeköy'deki projenin Ortaklar Caddesi cepheli bir proje olacağını anlatarak, "6 tane bloğun birleştirilmesiyle elde edilen proje 5 bin 850 metrekare üzerinde hayata geçirilecek. Biri 40 katlı iki tane kulede oluşan proje 900 metrekare alan üzerinde inşa edilecek, geriye kalan 4 bin 900 metrekarelik bölüm ise yeşil alan olacak. 220 rezidans dairesinin yer alacağı projenin içinde yüzme havuzları bulunacak. Metrekarefiyatları ise 10 bin dolar seviyesinden başlayacak" dedi.

Projenin iç mimarlığını Üstlenen Mehmet Karademir, Bağdat Caddesi'nde ise şu ana kadar olmayan bir proje yapacaklarını aktardı. Suadiye'de yapılacak projenin A++ özelliklerine sahip olacağını belirten Karademir, 172 dairenin olacağı projenin Bağdat Caddesi’ne 78 metre cephesi olacağını söyledi. Projenin ön tarafında 5 katlı konutlar, arka kısımda ise 23 katlı bir rezidans olacağını belirten Karademir, avam proje için yetki aldıkları projede metrekare fiyatlarının ise 15 bin dolardan başlayacağını söyledi. Mecidiyeköy projesinin 25 milyon, Bağdat Caddesi'ndeki projenin ise 50 milyon dolar yatırım değeri taşıdığını kaydeden Karademir, "Suadiye'de yapılacak proje bu yıl başlayacak. Ayrıca Anadolu yakasında Erenköy ve Çiftehavuzlar rezidans daireleri yapıyoruz. Bunun dışında Çekmeköy'de ise 16 tane villalık bir projeye daha başlayacağız" diye konuştu.

Emekli Subay Evleri'ni de dönüştürecek

Öğer İnşaat bulunduğu konum ve büyüklüğü itibariyle birçok müteahhidin ilgi alanına girdiği Esentepe'deki Emekli Subay Evleri'nin dönüşümünü üstlendi. Esentepe'de Şişli Belediye binasına yakın Emekli Subay Evleri'ndeki 29 bin 500 metrekarelik alanla ilgili büyük oranda anlaşamaya varıldığını söyleyen Karademir, "400 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak projede 1478 konut ve otel yer alacak" dedi.

Doğalgaz masrafını 3 bin TL'ye indiriyor

 Öğer İnşaat'ın Şişli Bomonti'de hayat geçirdiği Palms Studios &Shopping'in yüzde 85'i tamamlandı. Mayıs ayı sonunda ise projede teslimlerin başlaması bekleniyor. Projenin ilk etabı 172 daire 6 dükkândan oluşuyor. Projenin hemen bitişiğinde ise 109 dairelik  ikinci bir etap daha yapılıyor. Bu projede de 7 dükkân yer alıyor. Mehmet Karademir, Palms Studios&Shopping'de 1+0 ve 1+1 daireler ağırlıkta iken ikinci bölümde ise 3+1 ve 4+1 dairelerin ağırlıkta olduğunu söyledi. Şu anda projede 101 dairenin kaldığını analatan Kardemir, kendi projelerinde aidatların düşük olacağını kaydetti. Sosyal, tesis, güvenlik, açık kapalı havuz, temizlik devreye girdiği zaman ister istemez aidatların yükseldiğini ifade eden Karademir şöyle konuştu:"Çünkü bu projeler insan  gücüne ihtiyaç duyuyor. Biz ise projemizde insan gücüne duyulan ihtiyacı en aza indirerek bilgisayarla kontrol edilen otomasyonlu bina yapıyoruz. 196 tane kamerabağlayarak, yeşil alan ve garajlarda dijital şekilde güvenlik hizmeti vereceğiz. Kat kazanları ve sıcak kazanları olsun bunlara bakacak elemana ihtiyacı varken kullandığımız kaskad sistemi ile eleman ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz." Mehmet Karademir sistemle ilgili şu bilğiyi verdi:"Biz her 30-35 daire arasına bir kaskad sistemi koyarak, böylece o anda 72 daire oturuyorsa 2 tane kaskadla su ısıtabiliyor. İkinci kaskad ihtiyaç duyulduğu zaman devrreye girecek. Güneşli havalarda ise sıcak su ihtiyacı çatıya konulan güneş kolektörleri ile karşılanacağı için güneş çıktığında doğalgaz harcaması sıfırlanıyor." Karademir, bu sistemin İstanbul'da 10 projede ancak kullanıldığını aktardı. 174 daireli bir sitede aylık sıcak su ve doğalgaz masrafının 15 bin TL'yi bulduğunu ifade eden Mehmet Karademir, yıllık bazda 180 bin TL'ye çıktığını, kullandıkları sistemde ise bu oranın aylık 3-4 bin TL'ler seviyesine indiğini söyledi.

Yağmur sularını toplamak için bahçedeki havuzun altına 150 ton kapasiteli depolar yaptıklarını söyleyen Karademir, böylece çatıdan gelen yağmur sularının buralarda toplanarak bahçe sulamasında, otoparktaki arabaların ve ortak alanların temizliğinde kullanılacağını kaydetti. Projede C1 trafo sistemi kurduklarını kaydeden Kardemir, trafo sistemiyle ortak alan ve dairelerin elektriğin tamamının yüzde 25 indirimli özel elektrikten alınabileceğini belirtti.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/mecidiyekoy-ve-bagdat-caddesine-yeni-gokdelenler-geliyor-_106281.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!