Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Meclis Hatırası Hafriyata Gömüldü

Eskişehir Yolu’nda Meclis Başkanı Cemil Çiçek’le Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun törenle açtığı ‘Hatıra Ormanı’nın çevresi, iki buçuk yılın ardından hafriyata gömüldü.

yapi.com.tr
Meclis Hatırası Hafriyata Gömüldü

Hürriyet'ten Mert Gökhan Koç'un haberine göre, TBMM’nin 24. Yasama Dönemi onuruna Eskişehir Yolu’nda 18 Nisan 2012’te oluşturulan ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek’le, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da fidan diktiği TBMM 24. Dönem Hatıra Ormanı’nın çevresi, hafriyat çöplüğüne döndü. Ankara Hürriyet’in fotoğrafladığı hatıra ormanının Eskişehir Yolu’ndaki girişine, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tonlarca hafriyat döküldüğü ortaya çıktı. İş makinası izleriyle kaplı olan orman girişindeki bazı ağaçların dallarının da kırılarak zarar gördüğü tespit edildi. Bazı ağaçların da ormana kaçak olarak dökülen hafriyat yığınları arasında kaldığı belirlendi. Ağaç dikme töreninde konuşan Cemil Çiçek, etkinlikte dikelecek fidanların ebediyete kadar yaşayıp, onları dikenlerin hatırlanmasına vesile olacağını kaydederek, şu sözleri söylemişti:

“Bize 1920 23 Nisan’ında TBMM’yi kazandıran, bağımsızlığımızı kazandıran ve bugün sahip olduğumuz ne varsa onların ilk adımlarını atan, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Birinci Meclis’ten bugüne kadar ülkemize hizmet etmiş olan insanları hatırlamak ve hatırlatmak için onların adına ağaç dikilmiş olması bir kadirşinaslıktır. Bu bizim borcumuzdur.”

Böyle açılmıştı

Hatıra Ormanı’nın açılış töreninde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e bonsai ağacı hediye etmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/meclis-hatirasi-hafriyata-gomuldu_127112.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!