Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Meclis Lojmanları İhalesine Üç Teklif

Dört yıldır sürüncemede olan Meclis lojmanları projesinde yeni bir sayfa açılıyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara'nın en pahalı semtlerinden OR-AN'da bulunan araziyi, 'arsa karşılığı gelir paylaşımı' modeliyle ihaleye çıkardı. İhaleye üç teklif geldi.

CNN Türk
Meclis Lojmanları İhalesine Üç Teklif

ört yıldır sürüncemede olan Meclis lojmanları projesinde yeni bir sayfa açılıyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara'nın en pahalı semtlerinden OR-AN'da bulunan araziyi, 'arsa karşılığı gelir paylaşımı' modeliyle ihaleye çıkardı. İhaleye üç teklif geldi.

AK Parti hükümeti 'halktan ayrımız gayrımız yok' sloganıyla Meclis lojmanlarının boşaltılmasını sağladı ama dört yıldır, hem halka hem devlete kazandıran bir model ortaya çıkmadı.

Maliye'nin başarısız girişiminden sonra şimdi TOKİ şansını 'arsa karşılığı gelir paylaşımı' modeliyle deniyor. Tripleks villaların bulunduğu 146 bin metrekarelik arazi için ihaleye çıkıldı. Akıllı binalardan kurulu konut ve alışveriş merkezlerinin birarada olacağı proje için çıkılan ihalede üç teklif geldi.

MESA ortaklarıyla birlikte en yüksek tutarı teklif etti. İhalede 580 milyon YTL'lik satış gelirinin yüzde 42'si olan 243 milyon 600 bin YTL verildi.

Bu teklifi, katılımcılar arasındaki en çok ortaklı grup olan İZ-KA ve beraberindekiler izledi. TOKİ'ye 499 milyon YTL'lik satışın yüzde 25'i olan 125 milyon YTL teklif edildi.

Teklifler arasındaki en düşük satış geliri beklentisi ise İhlas Holding ve ortağı Yeşil Kundura'nın da sahipleri olan Yeşil İnşaat'tan geldi. Grup, 332 milyon 600 bin YTL'lik satışın yüzde 22'si olan 73 milyon 178 bin YTL'yi TOKİ'ye önerdi.

İhale Komisyonu 29 Kasım'a kadar teklif dosyalarını inceleyecek. Yaklaşık 2 bin konutun inşa edilebileceği Meclis lojmanları arazi için yapılan ihalenin ikinci etabında firmalar pazarlığa çağrılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/meclis-lojmanlari-ihalesine-uc-teklif_49706.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!