Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Meclis Villaları Da Satılıyor

Dünya Ticaret Merkezi’ne dönüştürülerek satışa çıkarılan TBMM Lojmanlarında, çok katlı bloklardan sonra villaların bulunduğu bölge de konut alanı olarak satılacak.

NTV-MSNBCünya Ticaret Merkezi’ne dönüştürülerek satışa çıkarılan TBMM Lojmanlarında, çok katlı bloklardan sonra villaların bulunduğu bölge de konut alanı olarak satılacak.

Maliye Bakanlığı, bir süre önce 400 villanın bulunduğu sahanın da konut alanına dönüştürülmesi için gerekli çalışmaların başlatılması kararını aldı.

Bunun ardından da imar planında mağaza ve showroom olarak belirtilen villaların bulunduğu bölgenin çok katlı blokların dikileceği konut arsasına dönüştürülmesi için Emek İnşaata yetki verildi. Emek İnşaat da, söz konusu bölgenin toplu konut alanına dönüştürülmesi için imar değişikliği hazırlıklarına başladı.

Emek İnşaat, ön çalışmalar tamamlandığında yeni plan için Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’na başvuracak. Buna paralel olarak da villaların bulunduğu bölgenin toplu konut alanı olarak düzenlenmesine yönelik imar planı değişikliği gerçekleştirilecek.

etkililer, yeni imar planı çalışmalarının 1-1.5 ay içinde bitirilmesinin öngörüldüğünü bildirdiler.

TOPLU YERİNE PARÇALI SATIŞ

Yürütülen çalışmalara göre, 400 villanın bulunduğu sahanın da çok katlı konutların inşa edileceği konut alanına dönüştürülmesinin ardından hemen ihaleye çıkılacak. Bölgenin oldukça geniş olması dikkate alınarak, villaların bulunduğu bölgenin bölünerek satılması görüşü benimsendi.

Bu çerçevede, villaların bulunduğu bölge, 7-8 parçaya ayrılacak ve bu parçalar ayrı ayrı satışa sunulacak. Yetkililer, şimdiden villalara toplu konut yapmak isteyen çok sayıda müteahhidin kendilerine başvurarak, gelişmeler hakkında bilgi aldığını belirttiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/meclis-villalari-da-satiliyor_31132.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!