Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Med-Pact Programı’nın Kabul Edilen Dokuz Projesi

Avrupa Birliği’nin Med-Pact Programı’na (Akdeniz Yerel Yönetimler Ortaklık Programı) yönelik hazırlanan 75 projeden kabul edilen 9’unun koordinatörleri, geçtiğimiz hafta Brüksel’de bir araya geldi.

ibb.gov.tr
Med-Pact Programı’nın Kabul Edilen Dokuz Projesi

b>Avrupa Birliği’nin Med-Pact Programı’na (Akdeniz Yerel Yönetimler Ortaklık Programı) yönelik hazırlanan 75 projeden kabul edilen 9’unun koordinatörleri, geçtiğimiz hafta Brüksel’de bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen AB İlişkileri Müdürü Yaşar Karaca’nın katıldığı, iki gün süren “Med-Pact Programı Başlangıç Toplantıları”nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Venedik Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan ve kabul edilen ARCHIMEDES Projesi de tanıtıldı.

Med-Pact programına sunulan 75 adet projeden, kabul edilen 9’unun tanıtıldığı toplantılara, projelere taraf olan Akdeniz şehirlerinin belediyelerinden temsilciler de katıldı. Med Pact Daire Başkanı Jean Marc Riegel’in de hazır bulunduğu toplantılarda, proje yönetimi konusunda karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunuldu.

Toplantılarda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Venedik Belediyesi ile Med-Pact programına yönelik hazırladığı ARCHIMEDES Projesi (Kentsel Dönüşüm ve Sürdürülebilir, Yenilikçi Akdeniz Ekonomik İşbirliği Projesi) hakkında bilgi veren Karaca, İstanbul’da proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin yönetilmesi sırasında karşılaştıkları güçlüklerden de bahsetti. Karaca ayrıca, Avrupa Birliği İlişkileri Müdürlüğü’nün projenin her safhasında Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu ve Venedik Belediyesi işbirliğiyle çalışmalarını yürüttüğünü ve bu kurumlarla ilişkilerini sağlam bir zemine oturttuğunu da ifade etti.

ARCHIMEDES Projesi kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar proje bütçesinden yaptığı harcamaların da değerlendirildiği toplantıda, projenin İstanbul ayağının başarıyla yürütüldüğü ve harcamaların uygun görüldüğü; fakat yine de, prosedür gereği, denetimin, AB tarafından da yapılacağı ifade edildi.

Projelerin hayata geçirilmesi sırasında karşılaşılabilecek sorunlar hakkında bilgilerin de verildiği toplantılarda, Med Pact programının amaçları ve yönetimine ilişkin bilgilendirme de yapıldı.

Projelerin yönetilmesinde finansman, personel istihdamı, harcırahlar ve faaliyet raporları konularında bilgilerin de sunulduğu toplantılarda, Türkiye’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra; Med-Pact Programı kapsamında kabul edilen 9 projeden bir diğerini hazırlayan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden de bir temsilci hazır bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/med-pact-programinin-kabul-edilen-dokuz-projesi_52817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!