Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Medyasoft, Autodesk’in Türkiye Distribütörü Oldu

Medyasoft, mimari, inşaat, imalat, endüstriyel tasarım, medya ve eğlence pazarlarına yönelik 2 ve 3 boyutlu yazılımlar konusunda uzman teknoloji şirketi Autodesk ile işbirliği gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl New Horizons’ın Türkiye temsilciliğini alan, yazılım devi Adobe’nin Türkiye distribütörü ve yaygın e-öğrenme platformu Blackboard’un tek

yapi.com.tr
Medyasoft, Autodesk’in Türkiye Distribütörü Oldu

Medyasoft, mimari, inşaat, imalat, endüstriyel tasarım, medya ve eğlence pazarlarına yönelik 2 ve 3 boyutlu yazılımlar konusunda uzman teknoloji şirketi Autodesk ile işbirliği gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl New Horizons’ın Türkiye temsilciliğini alan, yazılım devi Adobe’nin Türkiye distribütörü ve yaygın e-öğrenme platformu Blackboard’un tek Türkiye temsilcisi olan Medyasoft, 2009 yılında eğitim alanında yüzde 63, yazılım sektöründe ise yüzde 49 büyüme hedefliyor.

Medyasoft’un Autodesk distribütörlüğü

Medyasoft’un 2009 yılı hedefleriyle ilgili açıklama yapan Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuçcuoğlu, dağıtım kanalı yapısını büyük bir hızla genişletmeyi sürdüreceklerinin altını çizerek, bu yılın sonuna kadar iş ve çözüm ortağı sayısını 200’ün üzerine çıkarmayı planladıklarını, öncelikli olarak İstanbul ve bölge illerdeki yapılanmayı tamamladıklarını, kriz ortamına rağmen yalnızca büyük şehirlerde değil Anadolu’da da yeni iş ve çözüm ortaklarıyla büyümeyi sürdüreceklerini ifade etti.

Autodesk ile gerçekleştirilen işbirliği sonucunda Autodesk lite, Autodesk ve 3D Studio Max ürünlerini kullanıcılara sunacaklarını söyleyen Pabuçcuoğlu, hedef kitlelerinin ağırlıklı olarak mimarlar, mühendislik firmaları, inşaat şirketleri ve 3D prodüksiyon ajansları olduğunu belirtti. Autodesk ile işbirliğine gidilmesinin en önemli nedeni olarak Autodesk’in alanında çok güçlü bir marka olmasını gösteren Pabuçcuoğlu, Medyasoft’un katma değerli yazılım distribütörü olarak konusunda lider ve güçlü markalarla işbirliği gerçekleştirdiğini söyledi. Pabuçcuoğlu, Medyasoft satış ağının yaygınlığı, Pearson Education’ın yetkili yayıncısı olarak Türkçe BT kitapları basabilme yetkinliği ve New Horizons’ın Türkiye’deki tek temsilcisi olarak eğitim yetkinliği ile Autodesk’e katma değer sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.

Autodesk Anadolu’da Medyasoft ile yaygınlaşacak

Autodesk Türkiye Genel Müdürü Tolunay Tomruk da, bu işbirliğinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını, Medyasoft’un deneyimi ve Yıldız Holding’in gücünün yeni müşterilere ulaşmalarında önemli yardımları olacağına inandıklarını söyledi. Tomruk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Autodesk olarak geliştirdiğimiz 2 ve 3 boyutlu yazılımlarımız mimari, inşaat, imalat, endüstriyel tasarım, medya ve eğlence pazarlarındaki birçok firma ve profesyonelin fikirlerini tasarlanmasına, analiz etmesine ve görselleştirilmesine yardımcı olarak verimliliklerini arttırıyor. İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarında firmanın ürünlerini daha yenilikçi, hızlı, hedefledikleri kalitede ve uygun maliyetlerde üretebilmesi ve rekabetin önüne geçmesi daha da önem kazanıyor. Bu teknolojilerin özellikle Anadolu’da daha yaygın şekilde kullanılabilmesi için Medyasoft ile işbirliğimizin bize güç katacağına inanıyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/medyasoft-autodeskin-turkiye-distributoru-oldu_67562.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!