Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Autodesk Yazılımlarının 2010 Sürümleri Hazır!

Autodesk, başta AutoCAD olmak üzere tasarım ve mühendislik yazılımlarının 2010 sürümlerini bugün itibarı ile kullanıcılara sunuyor. Autodesk 2010 yazılımları; AutoCAD 2010 ile parametrik ve serbest formlu 3 boyutlu tasarım araçları, Revit Architecture Suite 2010 ile 3 boyutlu kavramsal tasarım için yeni araçlar ve 3B Inventor Professional ile de

yapi.com.tr
Autodesk Yazılımlarının 2010 Sürümleri Hazır!

Autodesk, başta AutoCAD olmak üzere tasarım ve mühendislik yazılımlarının 2010 sürümlerini bugün itibarı ile kullanıcılara sunuyor. Bu yeni ürünler ile mimarlar, mühendisler ve dijital ortamda tasarım yapan sanatçılara, verimliliği arttırmak ve tasarım süreçlerini geliştirmek konusunda destek oluyor. Autodesk 2010 yazılımları,  AutoCAD 2010 ile parametrik ve serbest formlu 3 boyutlu tasarım araçları, Revit Architecture Suite 2010 ile 3 boyutlu kavramsal tasarım için yeni araçlar ve 3B Inventor Professional ile de gelişmiş simulasyon ve analiz  imkanları sağlıyor.

Autodesk Türkiye Genel Müdürü Tolunay Tomruk, “Özellikle içinde bulunduğumuz ekonomik yavaşlama dönemlerinde, verimlilik ve yenilikçi tasarımlar rekabetçi olabilmek için daha da önem kazanıyor. Autodesk olarak 2010 ürün ailemizle daha iyi tasarımları, daha verimli ve doğaya saygılı şekilde üretmeyi mümkün kılıyoruz. Yeni portföyümüz, tasarımcılar ve üreticilere, fikirlerini dijital ortamda daha iyi bir şekilde ifade ve analiz etme olanağı verecek” şeklinde konuştu. 

AutoCAD 2010, tasarım ve dokümantasyonu bir adım öteye taşıyor

AutoCAD 2010 ve AutoCAD platformu, gelişmiş 2B ve 3B tasarım ve dokümantasyon kapasitesi sunuyor. Karmaşık formları modellemeyi ve pürüzsüz yüzeyler eklemeyi sağlayan serbest formlu tasarım araçları ile yenilikçi tasarımlara imkan veren AutoCAD 2010’da, yeni PDF Import, Underlay ve geliştirilmiş yayın özellikleri geniş tasarım ekibi ile iki yönlü iletişimi sadeleştiriyor. Yazılımda, yeni parametrik çizim araçları nesneler arasındaki sürekli ilişkinin tanımlanmasına olanak sağlıyor. 3B baskıyı destekleyen AutoCAD 2010 ile, 3B baskı hizmetleri ve kişisel 3B yazıcılara bağlanarak, 3B modeller ve prototipler üretilebiliyor. 2B taslak ve detaylandırmaya yönelik AutoCAD LT 2010 yazılımının son sürümü ise PDF girdi ve çıktı güçlendirmesi ve çizimleri görmek ve gerekli değişiklikleri yapmak için ek 2B taslak komutlarını içeriyor.  

Dijital prototiplendirmeye yönelik yeni yazılım ile daha iyi ürünler daha kısa zamanda yaratılıyor

Autodesk Inventor 2010, 2B ürün dokümantasyonuna yönelik yeni kullanılabilirlik ve verimlilik artışları, 3B ürün tasarımı, arttırılmış simulasyon olanakları ve yeni veri yönetimi ve değişimi olanakları sağlıyor. Autodesk Inventor’ın yanı sıra, AutoCAD Mechanical 2010, AutoCAD Electrical 2010, Autodesk Alias, Autodesk Moldflow 2010, Autodesk Showcase 2010 ve Autodesk Vault 2010’da geliştirilmiş özellikleri ile kullanıcılara sunuluyor. 

Mimarlık, mühendislik, inşaat, altyapı ve ortak hizmetler sektörleri için gelişmiş analiz kapasitesi
 
Yapı Bilgi Sistemleri (BIM) için geliştirilen Autodesk Revit platformu, 2010 sürümünde kavramsal tasarım işlevselliği, yeni bina performans analiz araçları ve sıralı kullanıcı arayüzü gibi özellikler ile güncellendi. Autodesk, Revit kapsamında kullanıcılarına Autodesk Revit Architecture 2010, Autodesk Revit Structure 2010, Autodesk Revit MEP 2010 yazılımlarını sunuyor.

Autodesk 2010 sürümü yazılımlar kapsamında, inşaat mühendislerine yönelik AutoCAD Civil 3B 2010’a otomatik arakesit tasarımı ve entegre yağmur suyu kanalı analizine yönelik yeni özellikler eklenirken, Autodesk Navisworks 2010 yazılımı ise iş akışını güçlendirecek yeni ölçümleme araçları ile güncellendi. AutoCAD Architecture 2010, AutoCAD MEP 2010, AutoCAD Civil 2010 ve Autodesk 3Bs Max Design 2010 da yeni sürümü pazara sunulan ürünler arasında bulunuyor.

Yeni sürüm Autodesk ürünleri hakkında detaylı bilgi için www.autodesk.com veya www.youtube.com/autodesk web sitelerine bakılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/autodesk-yazilimlarinin-2010-surumleri-hazir_67688.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!