Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Megapol Tower 2011’de Bitecek

İzmir’de, Alsancak Limanı’yla Bayraklı Turan arasındaki Yeni Kent Merkezi’nin ilk gökdeleni Sunucu Plaza’yı inşa eden Megapol Group’un bu bölgedeki yapımı halen devam eden Megapol Tower’ın 2011 sonunda hizmete açılacağı bildirildi.

Milliyet Ege
Megapol Tower 2011’de Bitecek

İzmir’de, Alsancak Limanı’yla Bayraklı Turan arasındaki Yeni Kent Merkezi’nin ilk gökdeleni Sunucu Plaza’yı inşa eden Megapol Group’un bu bölgedeki yapımı halen devam eden Megapol Tower’ın 2011 sonunda hizmete açılacağı bildirildi. Burada basın toplantısı düzenleyen Megapol Group Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, 24 katlı ve 111 metre yüksekliğinde inşa edilen gökdelenin toplam yatırım maliyetinin 30-45 milyon lira olacağını söyledi. Metrekare satış fiyatlarının ise ortalama 4 bin lira civarında olacağını belirten Gökdemir, “Bu rakam Ankara ve İstanbul’a göre çok daha uygun” dedi.

Megapol Tower’ın otoparkı, yangın söndürme sistemleri, elektrik ve su kesintilerine karşı geliştirilen yüksek kapasiteli jeneratörleri, asansör hızları gibi pekçok açıdan konfor ve güvenliği de barındırdığını kaydeden Selim Gökdemir, “Burası aynı zamanda İzmir’in en güzel manzarasına da sahip olacak” diye konuştu.

Yatırımlar sürecek

Bölgede yatırımlarının süreceği bilgisini veren Gökdemir, “Doktorlar Evi” adını verdikleri projede muayenehanelerle tanı merkezlerini bir araya getirmeyi planladıklarını ifade etti. Selim Gökdemir, 50 bin metrekare olarak tasarladıkları iş merkezinin otopark, suyu-elektriği kesilmeyen akıllı sistemler ve sedyenin sığabileceği asansörleri içereceğini bildirdi. Gökdemir, yine aynı bölgede önümüzdeki yılın başlarında hayata geçirmeyi planladıkları ve içerisinde otel, alışveriş merkezi ve rezidansların bulunacağı bir başka projenin hazırlık çalışmalarına başladıklarını da dile getirdi.

Yeni Kent Merkezi’nin İzmir’de bu tip binaların yapılabileceği tek yer olduğunu ve kentin en önemli yatırım merkezi konumunda bulunduğunu vurgulayan Selim Gökdemir, “Burası çok önemli bir bölge. 450 hektar alanı kapsıyor. 10 milyon metrekare inşaat yapılması mümkün. Bu da en az 10 milyar dolar yatırım maliyeti ve minimum 30 milyar dolarlık iş hacmi demek. Bu bölge kentimiz açısından bu kadar önemli” dedi.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/megapol-tower-2011de-bitecek_81466.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!